Кісточка
Купила мати слив і хотіла їх дати дітям по обіді. Вони лежали на тарілці. Ваня ніколи не їв слив і все нюхав їх. Дуже хотілося з'їсти. Коли нікого не було у світлиці, він не втримався, схопив одну сливу та з'їв. Перед обідом мати порахувала сливи і бачить, однієї немає. Вона сказала батькові.
За обідом батько й каже: «А що, діти, чи не з'їв хтось одну сливу?» Усі сказали: «Ні.» Ваня почервонів як рак і також сказав: «Ні, я не їв.»
Тоді батько сказав: «Те що з'їв хтось із вас, це недобре; але не в тім біда. Біда в тому, що в сливах є кісточки, і якщо хтось не вміє їх їсти і проковтне кісточку, то через день помре. Я цього боюсь».
Ваня збліднів і сказав: «Ні, я кісточку кинув за віконце». І всі засміялися, а Іван заплакав.











