Головне меню порталу
Опублікував/ла:
Вищу освіту Осип Турянський здобув
У творі "Поза межами болю" Осип Турянський описує події
У творі "Поза межами болю" Осип Турянський відтворив події, пережиті у … полоні.
Осип Турянський визначив жанр твору "Поза межами болю" як ...
Повість "Поза межами болю" має присвяту…
У повісті "Поза межами болю" розповідь ведеться від імені…
Установіть відповідність між іменем героя та його характеристикою.
Добровський
Штранцінґер
Бояні
Сабо
Ніколич
Пшилуський
солдат-серб, морально найслабший, як дитина, найбільше піддається паніці: «заплакав і став кликати маму»; не може боротися за життя; хотів кинутися у прірву, але товариші зупинили; першим падає у «танці смерті» і помирає із усмішкою на обличчі, бо «став щасливий». Полонені стягнули з нього одяг і розпалили вогонь.
українець, найрозумніший з усіх, інтелектуал; доктор, освічена, вихована людина; прекрасно танцює, колись був балетмейстером; сильний, гордий, чесний, але песиміст; має шляхетне серце, але не вірить с остаточну перемогу добра над злом, зневажає усе зле і потворне. Він організовує бал навколо вогнища під час «танцю смерті»; втрачає волю до життя.
жорстокий, грубий, солдат угорского походження, він не має родичів і близьких, пропонує вгамувати голод людоїдством: «… не розберу, яка різниця між мертвою людиною й, наприклад, між мертвим конем або медведем»
серб, найсвітліша людина, м’який, лагідний, полоні він сумує за родичами, «…життя таке гарне», – говорить друзям, - «я так хочу жити не для себе, а для родичів і для науки..., доля сама вирішить кому з нас найскорше вмерти»; він змусив товаришів здригнутися перед людоїдством.
про нього друзі кажуть: «ти святий, нічия рука до тебе не торкнеться». Це інтелігент та молодий мрійник, що готовий пожертвувати собою заради товаришів. Це сліпий мовчазний скрипаль, і хоч війна випалила йому очі, його мати вмерла, а суджена втопилася, він не втратив людяності.
Укажіть, хто з героїв твору "Поза межами болю" Осипа Турянського були українцями.
Найдорожча річ для Штранцінгера - ...
Події у повісті "Поза межами болю" розгортаються у такій послідовності:
Твір "Поза межами болю" -
Хто з шести солдатів, знайшовши в лахміттях кусник цукру, поділив його порівну між товаришами?
Кому із героїв повісті-поеми Осипа Турянського «Поза межами болю» належать слова: «Я і мої товариші стали жертвами жахливого злочину. Нам судилося пройти за життя пекло, яке кинуло нас поза межами людського болю – у країну божевілля і смерті. Я чудом лишився живим».
З автором твору - Осипом Турянським - ототожнюється образ
Яку кількість солдатів австрійської армії було відправлено етапом через гори?
Скільки тисяч полонених врятувалося від смерті?
Рефлексія від 165 учнів
Сподобався
Зрозумілий
Потрібні роз'яснення
Будь ласка, оцініть тест!