Конструктор тестів
1
Дівоче прізвище Марка Вовчка
2
Порекомендував Івану Тургенєву читати твори Марка Вовчка
3
Вкажіть тему твору Марка Вовчка «Інститутка»:
4
Від чийого імені ведеться оповідь у повісті Марка Вовчка «Інститутка»?
5
Чий це портрет (за повістю Марка Вовчка «Інститутка»):
«Славна була та жіночка… білявенька собі, трохи
кирпатенька, очиці голубоцвітові, яснесенькі, а сама кругленька і свіжа, як яблучко»?
6
Чий це портрет (за повістю Марко Вовчка «Інститутка»):
«Що за хороша з лиця була! І в кого вона така
вдалася! Здається, і не змалювати такої кралі!..»?
7
Про кого йдеться в повісті Марка Вовчка «Інститутка»:
«Стоока наче була, все бачила, всюди, як та ящірка, по хутору звивалась, і Бог її знає, що в їй таке було: тільки погляне, то неначе за серце тебе рукою здавить»?
8
Хто каже про себе у творі Марка Вовчка «Інститутка»:
«Люди дивуються, що я весела: надійсь, горя-біди не знала. А я зроду така вдалася»?
9
Про кого з персонажів повісті Марка Вовчка «Інститутка» сказано: “Добрий пан, не б’є, не лає, та нічим і не дбає»?
10
Укажіть персонажів повісті Марка Вовчка «Інститутка»:
11
Яка з указаних подій є зав’язкою твору Марка Вовчка «Інститутка»?
12
Кому з персонажів твору «Інститутка» належать слова:
«І тим, що учать, — нуда, і тим, що вчаться, — біда. Багацько часу пропало марно!»?
13
Укажіть, що викриває і засуджує Марко Вовчок в образі чоловіка панночки, полкового лікаря, «доброго» пана:
14
Укажіть, кому належать слова:
«Тепер я вже не боюсь вас… Хоч мене живцем із’їжте тепер!»
15
Установіть відповідність між художнім засобом і прикладом
персоніфікація
… біда біду перебуде: одна мине, десять буде
афоризм
…Прокіп ходив, наче ніч темна
епітет
… стріне лихо на панському порозі
порівняння
…весело бачити степ, поля красні
Дурно хліб мій їсти!
16
За способом зображення дійсності повість «Інститутка» Марка Вовчка - яскравий приклад
17
Установіть послідовність розвитку подій у повісті
Устина у місті наймичкою
Переїзд подружжя на хутір
Прокопа віддають у рекрути
Устину обрали покоївкою
Панночка піднімає руку на бабусю-служницю
Рефлексія від 625 учнів
Сподобався:
Так: 462
Ні: 163
Зрозумілий:
Так: 456
Ні: 169
Потрібні роз'яснення:
Ні: 477
Так: 148