Конструктор тестів
1
1 Український романтизм виникає у
2
2 Виберіть ті риси , які характерні для українського романтизму
3
3 За жанром «Рибалка» Петра Гулака-Артемовського-це ...
4
4 «Рибалка» – переспів твору якого автора? (У відповіді пишете тільки прізвище)
5
6 Які теми порушено у творі М. Гоголя "Тарас Бульба"?
6
Для , як і для інших козаків, немає нічого дорожче вітчизни, і для неї він готовий разом з усіма перенести найстрашніші муки і смерть. У сцені страти , що піддається нелюдським тортурам, не втрачає мужності, знаючи, що його загибель не марна.
7
— людина більш тонка, він вміє цінувати красу в навколишньому житті.
Закохався козак в молоду польську панночку і перейшов на сторону ворогів, зрадивши і батьківщину, і батька, і товаришів своїх. Бульба сам стратив свого сина, який зрадив батьківщині і народу. ставши на шлях зради, «пропав для всього козацького лицарства», не став молодий козак захисником рідної землі, а разом з ворогами став вбивати своїх колишніх друзів і товаришів.
8
Цей художній напрям виник наприкінці ХVIII століття у Західній Європі, а в Східній розвинувся на початку ХІХ століття і став запереченням класицизму. У цьому стилі автори відображали героїчне минуле України.
9
Який твір М. Гоголя є шедевром показу історичного життя українців
10
Про що Тарас Бульба говорить: "Там вам школа; там тільки наберетесь розуму"
11
Установіть відповідність між персонажем та його цитатною характеристикою:
Тарас Бульба
"Вона щиро сміялася, і сміх надавав осяйної сили її сліпучій красі".
Остап
"Він був беручкіший до науки й опановував її легше, ніж тяжкі, дужі натури. А ще він був меткіший од свого брата; частіше верховодив у найнебезпечніших витівках і не раз завдяки своєму спритному розумові відкручувався від кари. Він також горів жадобою лицарського подвигу, але в душі його знаходилося місце і для інших почуттів".
Андрій
"Справді, то була картина таки велична: запорожець, як лев, розлігся на шляху".
мати
«Все давало йому перевагу над іншими: і його літа, і бувалість, і вміння керувати своїм військом, і величезна ненависть до ворога».
панночка
«…вона не сміла ні в чім суперечити».
" Та він добре б’ється! — промовив Бульба, зупинившись. — Їй-богу, добре! — додав він, обсмикуючись: — Так, що краще б з ним і не заводитись. Добрий буде козак!..."
Рефлексія від 7 учнів
Сподобався:
Так: 6
Ні: 1
Зрозумілий:
Так: 7
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 6
Так: 1