Конструктор тестів
Варіанти тесту:
1
До якого жанру латератури відноситься твір Р. Іванченко "Ярославни"?
2
Назвіть автора, чий твір відноситься до жанру листування
3
Позначте авторів, що створили образи жінок - історичних постатей минулих століть.
4
Позначте автора/ авторку, що створив/ла цикл радіопередач "З історії української державності" та "Історія без міфів"
5
"У далекому французькому місті Вільєрі, на старому закинутому кладовищі, серед сухих бур’янів знаходиться загадкова могила із зображенням на кам’яній плиті жінки в короні. Латинський напис повідомляє, що там упокоїлась...."
6
Позначте письменників, що активно працювали в еміграції (тобто переїхали жити в іншу країну)
7
Встановіть послідовність подій твору "Мене звати Варвара"
Усі зображення святої Варвари, які можна знайти в інтернеті, я також переглянула.
Ще я довідалася, що в Україні також був звичай ставити у воду вишневу гілочку у Варварин день (…). Але робили це тільки дівчата
Я був дуже щасливий тато, але все одно чекав дівчинку. Я знав, що в мене ще має бути принцеса. Точніше, у нас із мамою.
музей Ханенків — це ж музей, створений подружжям. І звали цих чоловіка й дружину Богдан і Варвара
І якщо ця гілочка розцвіте на Різдво, то це дуже добра прикмета: наступний рік буде вдалий і щасливий, усі плани будуть реалізовані, а мрії — здійснені.
А привід поїхати до Відня був — нас уже давно запрошували мої друзі, які туди перебралися. Коли ми їм зателефонували, вони сказали, що чекають нас на Різдво...
У Глухові вчилися Григорій Сковорода та композитори Березовський і Бортнянський. Не чули про таких? А я чула, бо мої батьки цікавляться класичною музикою.
А ось зараз уявляю: житиме собі дівчинка Варвара в Києві 2200 року — літатиме до школи на повітромобілі. Якщо тоді ще треба буде відвідувати школу особисто.
8
установіть відповідність між уривком з твору і його автором.
Видиш, брате мій, Товаришу мій, Відлітають сірим шнурком Журавлі в вирій
Ганна Черінь
Лише сліди людської мудрості, щедрості душі – нетлінні; як і незгасна пам’ять про творців духовних скарбів...
Дзвінка Матіяш
Може, у чотирнадцять років вона побуває на Марсі й на дні океану, їй здаватиметься, що вона ще нічого в житті не бачила. Вона вважатиме, що колись життя було повільне та нецікаве
Раїса Іванченко
Але вчитель показав указкою на Україну й сказав, що це – Росія. Тоді я підніс руку й сказав, що це не так, бо та земля, що він показав, то Україна.
Богдан Лепкий
9
Оберіть художній засіб, використаний в кожному з виділених уривків:
Переступають поріг — і потрапляють у прохолодно-мармурову врочистість [метафора, епітет, порівняння, гіпербола]врочистість. Барвами веселки переливається мозаїка Богородиці [метафора, епітети, анафора, персоніфікація],— блакитно-синя хустка і великі сумовито-карі очі божої матері [епітет, метафора, порівняння, персоніфікація] дивляться на гостей стривожено: із чим прийшли люди? Ноги ковзають по дзеркальній поверхні підлоги з сірого й білого мармуру. Мармурові колони гінко піднесли на своїх плечах склепіння центральної бані. [персоніфікація, гіпербола, епітет, метафора] Там відлунюють кришталеві голоси хору [метафора, порівняння, уособлення] хлопчиків, ніби янголи співають у піднебессі. [метафора, порівняння, гіпербола, епітет]
10
Встановіть відповідність між автором твору і персонажами з нього
Дзвінка Матіяш
Анна, Анастасія, Єлизавета, Інгвар
Раїса Іванченко
Івась, Жук, дідусь, Євген
Ганна Черінь
Варвара Ханенко, Варвара Сабадаш, Ольга Миколаївна
Богдан Лепкий
Гриць, Маруся, мати
брате мій, журавлі, товаришу мій
11
Видиш, брате мій, Товаришу мій [риторичне звертання, персоніфікація, епітет], Відлітають сірим шнурком Журавлі [епітет, порівняння, метафора, персоніфікація] в вирій. Чути: кру! кру! кру! [анафора, риторичне звертання, вигук, персоніфікація] В чужині умру, Заки море перелечу, Крилонька зітру. [метафора, епітет, зменшувально -пестлива лексика]Мерехтить в очах Безконечний шлях [метафара, гапербола, персоніфікація, епітет, епітет, метафора], Гине, гине в синіх хмарах Слід по журавлях. [повтори, епітет, метафора, порівняння, повтори, персоніфікація, епітет, повтори, порівняння]
Рефлексія від 10 учнів
Сподобався:
Так: 8
Ні: 2
Зрозумілий:
Так: 8
Ні: 2
Потрібні роз'яснення:
Ні: 10
Так: 0