Змішане навчання: на що варто звернути увагу

7781
25 липня 2020 о 12:22
Про особливості навчання, яким ми приділяємо менше уваги в класі, але які так необхідні в онлайн-освіті.

Цілком ймовірно, що з першого вересня ми не повернемося до звичного навчання. Це може бути змішане навчання, але поки про це говорити рано – все швидко змінюється. Але навіть, якщо нас знову чекає дистанційна освіта чи її елементи – ми вже озброєні та підготовлені до цього.

І можливо саме зараз час подумати над всіма привілеями різних видів навчання та проаналізувати, які засоби і прийоми варто застосовувати у змішаному навчанні

Своїми думками про це поділилася Мелані Кітчен – координаторка навчальних технологій та розвитку персоналу з Нью-Йорка.

Побудова спільноти та налагодження комунікації

В перші тижні навчання налагоджуйте комунікацію та розвивайте цифрові компетентності. Вчителям варто встояти від спокуси кинутися у вир навчального матеріалу з перших днів. Проте ваша подальша робота стане легшою, якщо ви приділите час об’єднанню ваших учнів.

Крім того, вашим учням також потрібна допомога з новими цифровими інструментами, якими ви користуєтеся. Якщо ви даєте завдання в Google Classroom, запевніться, що діти знайомі з функціоналом платформи. Перевірте, чи знають вони, як виконувати завдання та куди вносити відповіді. 10 хвилин пояснення на уроці позбавить вас уточнювальних дзвінків та повідомлень. А дітям це дасть більше впевненості у своїх силах та позбавить необхідності витрачати час на пошук технічних рішень.

Спілкування з батьками

Батьки теж звикають до нових умов навчання, і часом для них це навіть стає проблемою.

І оскільки в онлайн-навчанні саме батьки стоять на сторожі мотивації та залученості дітей, вони потребують підтримки від вчителів.

Нам дійсно потрібно, щоб батьки були нашими партнерами в навчальній спільноті, - каже Меланія Кітчен.

Встановіть чіткий графік зв’язку та обміну інформацією. Надсилайте необхідні матеріали чи проводьте зустрічі в зазначений час. Чітко сплановані дії допомагають уникнути зайвого стресу. Своєю чергою, батьки також мають дотримуватися цих часових меж. Тобто, ані вчителі батькам, ані навпаки не повинні писати чи дзвонити посеред ночі, щоб спитати завдання чи сказати щось про навчальний процес (якщо це, звісно, не термінова ситуація).

Оберіть одну платформу для спілкування з батьками. Коли одні вам пишуть у вайбер, інші – на фейсбук, інші – дзвонять, а хтось шле електронні листи, дуже легко заплутатися та щось або когось забути.

Допоможіть батькам опанувати всі ті платформи, якими користуєтеся й ви. Батькам буде складно допомогти дітям, якщо вони не знають, що робити з Classdojo, Seesaw чи тестами на Всеосвіті, то вони навряд чи допоможуть з цим своїй дитині.

Запропонуйте батькам подивитися уроки чи вебінари по роботі з тою чи тою платформою, влаштуйте своє невеличке заняття для батьків в Zoom та допоможіть всі розібратися з необхідними інструментами. На випадок непорозумінь можна створити чат для суто технічних питань. Якщо це обговорювати в навчальних чатах, може початися хаос – відшукати потрібне буде все важче з часом. А от окремий простір, де всі батьки зможуть поставити питання щодо роботи, допомогти одне одному – це саме те, що треба.

Педагогічне єднання

Зараз вчителі мають єднатися, як ніколи. Шкільна адміністрація має створювати умови для підтримування єдності в колективі. Щотижневі Zoom-конференції, регулярний обмін повідомленнями чи відео, зустрічі наживо невеликими групками – те, що зараз дуже потрібно всім. Такі зустрічі-засідання мають відбуватися регулярно!

Під час таких зустрічей не останню увагу варто приділяти психічному та емоційному стану вчителів. Пандемія, карантин, дистанційне навчання – це може призвести навіть до нервових зривів. Тому педагоги мають бути поруч одне з одним та допомагати.

Єднання вчителів також полегшує роботу над дистанційною освітою. Педагогам варто постійно обговорювати свої методи роботи, щоб аналізувати та обирати найкращі.

В класі має відбуватися активне навчання

Є діти, що, на жаль, не мають належних технічних інструментів. А деяким дітям просто важко опановувати нові теми в онлайні. Саме тому, якщо в новому навчальному році буде можливість ходити до школи, то цей час треба використовувати, в першу чергу, саме на активне навчання та вивчення нового.

Уроки в класі мають бути цікавими та захопливими. Діти, особливо ті, кому до вподоби навчатися вдома, мають зрозуміти, що в класі цікавіше. Якщо ж вчитель на перших уроках після дистанційного навчання стане начитувати матеріал, а діти просто записуватимуть за ним, виникне цілком закономірне питання – який сенс ходити чи їздити в школу, якщо це мало чим відрізняється від навчання в інтернеті.

Інструкції мають бути чіткими

Всі інструкції, що ви даєте дітям щодо навчання, мають бути чіткими, прописаними та, бажано, збереженими в одному місці. Те саме, що й з батьками. Створіть єдине місце, де учні зможуть знайти будь-яку інструкцію до заняття, завдання чи якоїсь платформи.

Проговорюйте з дітьми, чого їм не вистачає в поясненнях чи що вони хотіли б змінити. Спитайте, що  їх не влаштовує та чому. Такий аналіз допоможе вам разом відшукати потрібні шляхи навчання, що влаштовуватимуть всіх.

Зворотний зв’язок

Привчить і дітей, і батьків до відгуків. Ви впроваджуєте новий інструмент навчання – спитайте, чи всім дітям зручно з ним працювати. Те саме питання ставте й батькам – наскільки успішно дитина порається з тою чи тою платформою, наприклад.

Не забувайте й самі давати зворотний зв’язок. Наприклад, багато педагогів жаліють, що на дистанційному навчанні складніше виставляти оцінки. А якщо складно вам, то дітям, ймовірно, теж. Тому надзвичайно важливо пояснювати свої дії, оцінки, завдання тощо.

Діти мають творити

На дистанційці учням дуже легко обманути вчителя та спитати завдання, пошукати в інтернеті відповіді на вікторину та переписати звідкись есей.

Запропонуйте натомість учням створювати власний контент. Хай вони самі складуть підсумковий тест, знімуть відео, запишуть подкаст чи намалюють комікс.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00