Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Мандалотерапія як універсальний засіб гармонізації емоційного стану учасників освітнього процесу
»
Взяти участь Всі події
Новини
2469
13 квітня 2020 о 19:23
pdf Роздрукувати

Зміни до держбюджету: на які освітні програми вдалося зберегти кошти

МОН пропонує відновити втрачені видатки, врахувавши їх у трирічній бюджетній декларації 2021-2023 років.

Сьогодні, 13 квітня, на позачерговому засіданні Верховна Рада ухвалила зміни до Державного бюджету. Завдяки спільним зусиллям Міністерства освіти і науки України та Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій у бюджеті вдалось зберегти фінансування на ключові програми #МОН

Ми розуміємо критичність ситуації, що склалась в Україні через коронавірус та економічні втрати, яких зазнає наша держава. Втім зменшений бюджет сфери освіти та науки зараз – це недоодержання мільярдів гривень ВВП у майбутньому. У довгостроковій перспективі жодна інвестиція не є такою продуктивною для економіки, як інвестиція в освіту та науку. Саме тому в межах трирічної бюджетної декларації ми будемо пропонувати повернути та збільшити видатки сфери освіти та науки, – наголосила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Кошти, які вдалось зберегти у державному бюджеті:

  • 1 мільярд гривень субвенції на Нову українську школу. Це означає, що першокласники у вересні 2020 року зайдуть у належно обладнані класи. У початковому варіанті скорочення бюджету передбачалось повне зняття цієї субвенції, що поставило б під загрозу продовження реформи початкової школи;
  • 500 мільйонів гривень субвенції місцевим бюджетам на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів». Ці кошти підуть на завершення будівництва, закупівлю обладнання та створення навчальних кабінетів, оновлення інтер’єрів у шкільних приміщеннях;
  • 100 мільйонів гривень на створення навчально-практичних центрів професійної (професійно-технічної) освіти. Гроші необхідні для оновлення матеріально-технічної бази закладів професійно-технічної освіти;
  • майже 300 мільйонів гривень для Національного фонду досліджень. Саме цього року НФД має оголосити перші конкурси наукових проєктів, за результатами яких кращі українські вчені, незалежно від відомчого підпорядкування, отримають гранти на дослідження.
  • кошти на закупівлю нового друкарського обладнання для виготовлення тестових зошитів на ЗНО. Для Міністерства принципово важливо підтримувати інституційну спроможність зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема оновити друкарське обладнання, яке з часу свого запуску у 2008 році встигло надрукувати понад 110 мільйонів аркушів.

Також у Держбюджеті 2020 року збережені кошти на заробітні плати викладачів університетів та коледжів, комунальні послуги та виплату стипендій студентам. Крім цього, повністю збережене конкурсне фінансування наукових проєктів у закладах вищої освіти МОН.

У прийнятих змінах до бюджету не збережені 250 мільйонів гривень, передбачених, зокрема, на навчальне обладнання для університетів, та 400 млн грн базового фінансування науки у вишах.

Проте Міністерство освіти і науки протягом останніх місяців працює над отриманням пільгового кредиту від Світового банку. 

Відсутність капітальних видатків для університетів знову ставить під удар якість вищої освіти. За таких обставин отримання пільгового кредиту від Світового банку для нас стає життєво важливим. Наша команда працює над цим ще з осені. Усі попередні домовленості були досягнуті. Ми маємо офіційний лист підтримки проєкту від Світового банку та попередню згоду від Міністерства фінансів. Ми робимо все можливе, щоб якомога швидше завершити формальні процедури та протягом 2020 року підписати документи для отримання коштів. Так ми зможемо компенсувати втрачені видатки розвитку для університетів, – пояснив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Водночас народна депутатка Наталія Піпа на своїй сторінці у фейсбуці порівняла кошти, які залишились у бюджеті, з коштами, які довелося забрати:

Нова українська школа (НУШ)
забирають 360 млн, які мали йти на підвищення кваліфікації вчителів.
залишають 1 млрд на закупівлю обладанння та меблів

Програма "Спроможні школи"
забирають більш ніж половину коштів
залишають 500 млн на капітальні ремонти опорних та великих шкіл

Навчальні центри в проф-тех закладах
забирають половину
залишають 100 млн на модернізацію обладання

Національний фонд досліджень
забирають майже половину
залишають 300 млн

Програма допомоги молодим вчителям
забирають повністю.

Фонд Президента
забирають повністю.

Мені особливо болить, що забирають кошти на кваліфікацію молодих вчителів, що ми так складно вибивали в бюджеті. Але є надія повернути ці кошти, при наступному перегляді бюджету, – зізналася пані Піпа.

Міністерство освіти і науки пропонує відновити втрачені у цьогорічному бюджеті видатки, врахувавши їх у трирічній бюджетній декларації 2021-2023 років, над якою зараз ведеться робота.

Джерело: https://vse.ee/ddk


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Змінами до бюджету знімають 300 мільйонів на підвищення кваліфікації вчителів

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.