Новини
5493
25 січня 13:24

Зміна оплати за дитсадочок: у Києві батьки повністю оплачуватимуть харчування дітей

З директорами, які збиратимуть гроші з батьків на щось інше, окрім харчування, буде достроково розірвано контракти, зазначив в.о. першого заступника голови КМДА.

З 2021 року харчування дітей у дитсадочках повністю фінансуватиметься коштом батьків. Про це повідомив в.о. першого заступника голови #КМДА Валентин Мондриївський.

За що у садочках платитимуть батьки?

За словами Мондриївського батьки оплачуватимуть харчування виключно у ті дні, коли дитина фактично знаходитиметься у садочку. Проте це не стосується пільгових категорій дітей, кількість яких щороку зростає, адже їхнє харчування як і раніше, стовідсотково сплачуватиметься зі столичного бюджету.

Ми маємо батькам залишити лише одну статтю фінансування – харчування дітей. Натомість припинити ганебну практику, коли з батьків збирали гроші на «штори» й чітко спрямувати фінанси на потреби садочків, – підкреслив #Мондриївський.

Також він додав, що із директорами, які допускатимуть збирання грошей з батьків на щось окрім харчування, буде достроково розірвано контракти:

Ми дійсно вводимо значні зміни у фінансування садочків і сподіваємось на розуміння та підтримку батьків. 

Чому змінюється оплата за дитсадок у Києві?

Мондриївський зазначив, що Департамент освіти щоденно стежив за ситуацією відвідуваності дитячих садочків:

За останній рік середня наповненість садочків впала більше ніж на 10%, а за минулий рік склала понад 50%. Тобто майже половина місць залишаються вільними, проте черга до садочків і досі існує, хоча значно менша.

Також Валентин Мондриївський наголосив, що столиця щомісячно фінансує садочки з розрахунку понад чотири з половиною тисячі гривень на дитину, а кожне невідвідування дитиною #ЗДО – гроші в повітря.

Законодавство України говорить про обов’язкове забезпечення базовою освітою дітей дошкільного віку, проте не вимагає надавати інші послуги за муніципальний кошт.

За словами Мондриївського, основна функція муніципальних садочків відповідно до чинного законодавства – забезпечення базового компонента дошкільної освіти:

Пріоритетним завданням для бюджету столиці є створення якісних та комфортних умов у садочках: дезінфекція, ремонти, забезпечення кваліфікованим викладацьким складом та усім необхідним.

Депутати Київської міської ради ухвалили бюджет на 2021 рік з урахуванням ефективного використання коштів, зокрема, фінансування дошкільної освіти у 2021 році заплановане на рівні 6,2 млрд грн.


Вас також може зацікавити: Черги на зарахування дітей до садочка тепер не буде? У ВР запропонували внести зміни до Закону «Про дошкільну освіту»

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!