Новини
1870
26 листопада 2019 о 14:47

Запитай дитину про булінг: флешмоб від освітнього омбудсмена

За дослідженням ЮНІСЕФ, майже кожна дитина вже стикалася або зіткнеться з булінгом у майбутньому.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов пропонує вчителям та батькам взяти участь у флешмобі «Запитай дитину про булінг!», щоб привернути увагу до проблеми дитячого цькування.

 Мета флешмобу:  сприяти налагодженню довірливих стосунків між батьками та дітьми, навчити розпізнавати булінг на ранніх стадіях і правильно говорити про ролі свідка, жертви або кривдника, у яких можуть виступати діти.

Багато хто з батьків вважає, що проблема булінгу ніяк не стосується їхньої дитини, а навіть якщо так, то це не серйозно, це – «школа життя». А хтось занадто зайнятий роботою, клопотами і не звертає на це увагу. На жаль, такий підхід може нашкодити вашій дитині та призвести до неприємних, або  навіть трагічних наслідків, – наголосив Сергій Горбачов. – Саме тому треба постійно нагадувати про небезпеку цього ганебного явища та допомагати батькам захищати дітей.

Згідно з дослідженнями ЮНІСЕФ, майже кожна дитина вже стикалася або зіткнеться з булінгом у майбутньому. Для того, щоб обрати правильний спосіб дій і вчасно допомогти, необхідно добре знати, яку роль виконувала дитина у ситуації з цькуванням: свідка, жертви чи кривдника?

Надзвичайно важливо мати у родині довірливі стосунки, щоб відверто говорити про речі, які турбують, і разом знаходити вихід. Звісно, піднімати ці складні та болючі теми потрібно дуже обережно, адже різкі слова можуть травмувати дитину. 

Можливо, перша розмова буде невдалою. У такому разі зберігайте спокій, запасіться терпінням і спробуйте ще! Якщо дитина не дуже активно відповідає чи каже «не знаю», можна запропонувати подумати разом, пошукати інформацію і повернутися до розмови через декілька днів. Не бійтеся говорити на цю тему, особливо якщо у вас є підстави підозрювати, що з дитиною не все гаразд, – радить освітній омбудсмен.

Флешмоб триватиме  з 25 листопада до 1 грудня 2019 року.  Впродовж цього періоду на сайті омбудсмена щодня публікуватимуть практичні матеріали для батьків і вчителів на тему запобігання та протидії булінгу. Матеріали знаходитимуться у вільному доступі.

Крім того, за порадою і допомогою батьки та діти можуть звернутися до Національної дитячої «гарячої лінії» за телефоном:

  • 0 800 500 225, або
  • 116 111 (дзвінки в межах України безкоштовні).

Лінія працює у будні з 12.00 до 16.00.

Також функціонує спеціалізований сайт ЮНІСЕФ, який допоможе дітям, батькам та освітянам знайти необхідну інформацію про булінг. 


Щоб доєднатись до флешмобу, Сергій Горбачов пропонує поставити відповідну рамку до фото на своєму акаунті у Фейсбуці.

 Щоб додати рамку до фото профілю: 

  • Перейдіть за посиланням: www.facebook.com/profilepicframes/
  • Знайдіть рамку «Запитай дитину про булінг» та клікніть її. На фотографії вашого профілю з'явиться відповідна рамка.
  • Натисніть «Встановити як аватар».

#запитайдитинупробулінг

Офіційна сторінка освітнього омбусмена: https://www.facebook.com/Education.Ombudsman.Sergii.Gorbachov/

Фотоматеріали взяті з офіційного сайту МОНу.


Проблема шкільного насилля в різних формах прояву сьогодні існує практично в кожному освітньому середовищі. Педагогічний колектив не має достатнього рівня фахової підготовки з попередження булінгу та чіткого алгоритму реагування. Надзвичайно актуальний курс від «Всеосвіти» Протидія шкільному насильству допоможе поглянути на проблему з різних сторін та організувати максимально ефективну протидію прояву насильницьких дій в учнівському середовищі.

Пройти курс можна за посиланням: https://vseosvita.ua/course/protydiia-shkilnomu-nasylstvu-1.html

Актуальний вебінар від “Всеосвіти” Булінг в освітньому середовищі: як розпізнати та як діяти ознайомлять вас із державною політикою та нормативно-правовим забезпеченням в Україні щодо запобігання та протидії насильству в освітньому середовищі. Спікерка Інна Маніленко розповість про практичні навички правового розпізнавання булінгу, а також про створення чітких алгоритмів дій учасників освітнього процесу у такій ситуації. 

Вебінар відбудеться: 12 грудня, о 18:00

Долучитися до вебінара: https://vseosvita.ua/webinar/buling-v-osvitnomu-seredovisi-ak-rozpiznati-ta-ak-diati-127.html

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.