За крок до ЗНО: напередодні іспитів Любомира Мандзій розповіла про основні правила

Учасники, які спізняться на ЗНО, не зможуть скласти іспит.

Майже лічені години відділяють випускників від початку ЗНО-2020. Воно розпочнеться вже завтра, 25 червня, тестуванням з математики. Допуск учасників до пункту стартуватиме о 9:50 і триватиме до 10:50. У запрошенні-перепустці вказано проміжок часу, протягом якого учасникові ЗНО рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску.


Напередодні тестування, т.в.о. Міністра освіти Любомира Мандзій нагадала освітянам основні правила, на які варто звернути увагу. Тож, за її словами, випускники можуть написати лише одну заяву про врахування результатів ЗНО як ДПА. Інших заяв вимагати не треба.

Наголошую, що випускники шкіл можуть скласти ДПА тільки за власним бажанням. Якщо випускник не виявив бажання писати заяву, у додатку до свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти зазначаємо «Звільнений(а)». Прошу всіх директорів діяти в межах законодавства та не вимагати від випускників заяв щодо обов’язкового зарахування результатів ЗНО як ДПА всупереч їхньому бажанню, - зазначила Любомира Мандзій.

Очільниця МОН нагадала і випускникам, що означає рішення про звільнення від ДПА. Тож, у 2020 році всіх, хто завершує здобуття повної загальної середньої освіти ,незалежно від форми, звільнили від державної підсумкової атестації. Це означає, що у додатку до свідоцтва буде написано «Звільнений(а)». Якщо випускник не хочете, щоб у додатку до свідоцтва було написано «Звільнений(а)», то йому треба написати заяву на ім'я директора, аби врахувати результати ЗНО як ДПА.

Заяву у довільній формі треба подати до закладу освіти особисто або у відсканованому вигляді електронною поштою. Кінцевий термін і спосіб подання заяви визначає заклад освіти. Потім ви складаєте ЗНО 25.06-17.07. Результати ДПА у формі ЗНО будуть виставлені у додатку до свідоцтва, - зазначила міністерка.

Важливо!

Якщо випускник бажає вступати до закладу вищої освіти, то він обов’язково має складати ЗНО. Якщо у додатку до свідоцтва про загальну середню освіту у графі ДПА буде написано "звільнений(а)", це не є перешкодою для вступу до ЗВО. Середній бал розраховується як середнє арифметичне усіх оцінок, зазначених у додатку до свідоцтва. Якщо у графі буде записано «Звільнений(а)», це не буде враховано.

Також Любомира Мандзій наголосила, що всі пункти тестування готові до проведення ЗНО у безпечних умовах.

Якщо учасник запізниться до пункту тестування, він буде позбавлений права складати іспит з цього предмету.

Лист-роз’яснення МОН, в якому прописано весь алгоритм дій для керівників закладів загальної середньої та професійної освіти, можна прочитати за посиланням.

Вас також може зацікавити: ЗНО-2020: процедура складання та правила безпеки. Що необхідно пам'ятати учням

4796
24.06.2020 19:17:00

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.