ЗНО-2020: процедура складання та правила безпеки. Що необхідно пам'ятати учням

Всі учасники, які мають намір взяти участь у тестуванні, повинні терміново роздрукувати свої запрошення-перепустки.

Вже завтра, 25 червня, стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Розпочинається вона тестуванням з математики, для участі на яке зареєстровано 186 072 особи. Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти.

Аби уникнути скупчення біля входу до пункту тестування, допуск учасників до пункту розпочнеться о 9:50 і триватиме до 10:50. У запрошенні-перепустці зазначено проміжок часу, протягом якого учасникові ЗНО рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску.

Увага! Якщо учасник прибуде до пункту тестування після 10:50, його не буде допущено до участі в ЗНО.

Нагадуємо, що під час проходження тесту абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування.

Учасникам ЗНО під час проходження тесту з математики заборонено користуватися лінійкою, олівцем, циркулем, калькулятором тощо.

Наразі в соціальних мережах ширяться чутки, що випускник/випускниця поточного року має обов’язково підтвердити свій намір узяти участь в ЗНО, написавши відповідну заяву в закладі освіти, у якому завершує здобуття повної загальної середньої освіти.

УЦОЯО наголошує на тому, що для входу в пункт тестування учасник/учасниця має обов’язково подати три документи:

 • оригінал Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;

 • паспорт або інший документ, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;

 • запрошення-перепустку для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати з інформаційної сторінки.

Працівники пунктів тестування не будуть вивчати наявність/відсутність заяви про рішення учасника стосовно ДПА у формі ЗНО, тому здобувачі повної загальної середньої освіти можуть не хвилюватися, якщо оперативно не повідомлять заклад освіти про свій вибір.

Для участі в ЗНО учасник/учасниця має своєчасно прибути до пункту тестування, взяти з собою зазначені вище документи, дотримуючись рекомендацій, пройти процедуру допуску до пункту тестування.

Учасника/учасницю ЗНО не допустять до пункту ЗНО у разі:

 • непред’явлення Сертифіката; документа, що посвідчує особу; нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документа (для осіб, які пред’являють документ, оформлений іноземною мовою);

 • запізнення.

Зазначимо, що станом на сьогодні понад 20% учасників, зареєстрованих для участі в ЗНО з математики, не роздрукували свої запрошення-перепустки.

Тож УЦОЯО просить учасників, які мають намір взяти участь у тестуванні, терміново роздрукувати цей документ: у ньому зазначено проміжок часу, протягом якого рекомендовано прибути до пункту тестування і пройти процедуру допуску.

Порогові бали пробного ЗНО

Крім того, робочою групою УЦОЯО з питань встановлення порога «склав/не склав» та визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів визначено порогові бали.

 • Українська мова і література – 19

 • Історія України – 24

 • Математика – 9

 • Іноземні мови – 16

 • Географія – 22

 • Біологія – 20

 • Фізика – 10

 • Хімія – 13

Правила безпеки

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу розповів про головні протиепідемічні заходи, яких дотримуватимуться на пунктах тестування.

У кожній школі, в якій проходить ЗНО, організують чіткі маршрути заходу учнів до аудиторій. Процедура перевірки учасників перед пунктом тестування відбуватиметься за чітким графіком:

 • З учнями спілкуватимуться медики.

 • Вимірюватиметься температура.

 • Визначатиметься аудиторія.

 • При вході роздаватимуться маски.

В аудиторії буде 15 людей. Місця розставлені так, щоб дистанція між учнями була не менше ніж 1,2 метра. По школах розставленні антисептики для обробки рук, а у санітарних кімнатах є мило, проточна вода і паперові рушники. Все зроблено для того, щоб безпечно провести ЗНО, – наголосив пан Ляшко.

Так, щоб уникнути скупчення людей в одному приміщенні, у столиці вирішили задіяти якомога більше приміщень закладів освіти. Про це під час онлайн-брифінгу повідомив мер Києва Віталій Кличко:

Усього підготували 7 тисяч аудиторій у понад 150-ти закладах. До проведення ЗНО місто долучило майже 7 тисяч педагогів. У всіх пунктах тестування в столиці завчасно здійснять дезінфекцію. Також вони забезпечені антисептиками, а кожен учасник отримає захисну маску.

Водночас на Західній Україні, яка наразі потерпає від негоди, дістатися до пунктів тестування дуже непросто. Ба більше, такий ризик загрожує життю людей. До учасників ЗНО в мережі звернувся директор Регіонального центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук:

Товариство, гукніть, будь ласка, на весь Фейсбук, що ніяке ЗНО не варте людського здоров’я і життя… Якщо стихія не дасть доїхати на тестування – довідка з місця проживання і заява про додаткову сесію… Життя триває… Докладніше на сайті УЦОЯО та ІФРЦОЯО, – написав пан Томенчук.

В інтерв’ю порталу КУРС директор зазначив: якщо учасник ЗНО не може дістатися до пункту тестування через повінь, йому необхідно взяти довідку про це у сільській, селищній раді, виконкомі ОТГ чи мерії. З довідкою слід звернутися в Регіональний центр і написати заяву на додаткову сесію. Регламентна комісія призначить в такому разі випускнику додаткову сесію.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Чи вплине рішення про необов'язкове складання ДПА на рейтингові бали ЗНО? Роз'яснення УЦОЯО

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.