Новини
30840
28 вересня 13:07

За яких умов працюватимуть школи у «червоній» зоні карантину: роз'яснення МОН

Наразі уся територія України має «жовтий» рівень епіднебезпеки, а 5 областей вже досягли показників «помаранчевого».

У «червоній» зоні карантину українські заклади освіти зможуть працювати лише за наявності 100% вакцинованих працівників. Якщо ця умова не буде виконана, заклад продовжить роботу у дистанційному режимі.

На цьому наголосила заступниця міністра освіти і науки Віра Рогова в ефірі «Сніданку з 1+1».

Вона нагадала, що у регіонах з «жовтим» або «помаранчевим» рівнями епідемічної небезпеки школи працюватимуть очно, лише якщо 80% працівників зроблять щеплення хоча б однією дозою. Водночас свою роботу продовжуватимуть дитячі садки, початкові класи та спецшколи.

Якщо ж регіон переходить до «червоної» зони, то обов'язкова 100% вакцинація вчителів. Якщо такого показника немає, заклад освіти перейде на дистанційку, – пояснила Рогова.

За її словами, йдеться про повну вакцинацію усього колективу закладу. Це головна умова для роботи й дитсадків, і початкової, й спеціалізованої шкіл.

Нагадаємо, що у Міністерстві охорони здоров’я підготували проєкт наказу про обов’язкову вакцинацію окремих категорій професій, зокрема педагогічних працівників. Йдеться також про те, що у разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень, працівники відсторонюються від роботи.

Фотоматеріали: MikeDotta / Shutterstock.com

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: МОЗ оновило перелік карантинних зон: які регіони стали «помаранчевими»

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.