Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»
Новини
12999
27 вересня 14:00

Обов'язкова вакцинація для педпрацівників та інших категорій професій: МОЗ підготувало проєкт наказу

Документ опублікований для громадського обговорення.

Міністерство охорони здоров’я розробило проєкт наказу «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням». Документ оприлюднений для громадського обговорення на сайті Федерації професійних спілок України.

Так, відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та/або поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням. У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт.

Які професії підлягають обов’язковій вакцинації від COVID-19:

  1. Працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів.

  2. Працівники місцевих державних адміністрацій.

  3. Працівники закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних закладів освіти.

Крім того, Європейський суд з прав людини у квітні 2021 року підтвердив положення національного законодавства України, що обов'язкова вакцинація є законною і може бути необхідною у демократичних суспільствах та не суперечить Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод.

З повним текстом документа ви можете ознайомитися тут:

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: МОЗ планує запровадити обов'язкову вакцинацію від COVID-19 для педагогічних працівників

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.