Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Особливості застосування антикорупційного законодавства у сфері освіти
»
Взяти участь Всі події

З днем варення, любі вчителі! А ви вже загадали бажання?

У Всесвітній День вчителя поговорімо про мрії!

Сьогодні весь світ святкує День вчителя! Всесвітнє професійне свято педагогів, ініційоване ООН, відзначається з 1994 року саме 5 жовтня за рішенням ЮНЕСКО та Міжнародної організації праці. Однак, деякі країни відзначають також національний День вчителя, серед таких й Україна. Мета цього свята – звернути особливу увагу на статус вчителів та їхню роль у розвитку сучасного суспільства.

Український День працівників освіти традиційно відзначають у першу неділю жовтня, тобто цьогоріч святкування випадає на 7 жовтня.

Наші любі вчителі, у цей день заведено дякувати за вашу професійність, доброту та віддачу. Вас звикли бачити серйозними та заклопотаними й ледь усміхненими, оскільки ваша робота передбачає велику відповідальність за майбутнє ваших учнів. До Всесвітнього Дня вчителя ми хотіли б розповісти про вчителів, якими вони є у повсякденному житті. Про вчителів як про простих ЛЮДЕЙ.

Команда організаторів вчительської премії Global Teacher Prize Ukraine, проаналізували анкети учасників на здобуття нагороди та виокремили ТОП-5 найпоширеніших викладацьких мрій. То про що ж мріють українські вчителі?

 МРІЯ#1: Подорожі 

Перемога у рейтингу освітянських мрій належить мандри, адже абсолютна більшість вчителів мріють саме про це. Такий результат є очікуваним, адже згідно з результатами дослідження організації EdCamp, 71% українських викладачів ніколи не полишали терени своєї країни.

Найбільше вчителів цікавлять європейські країни та ОАЕ (зокрема, Дубай, до якого полетить переможець премії на Global Education & Skills Forum 2019). Серед незвичайних цілей поїздки – чаювання з королівською родиною у Великій Британії та ночівля у пустелі, аби споглядати зоряне небо. Найбільш нетривіальний пункт призначення для подорожі – Японія та Ніагарський водоспад.

Чимало педагогів марять навколосвітніми подорожами. Одна з учасниць відбору навіть хотіла б об’їхати увесь світ на власному автомобілі.

  МРІЯ#2: Самовдосконалення  

Чималий відсоток педагогів зазначив, що мріє про покращення власної викладацької діяльності. Частіше за все це стосується певного сучасного устаткування для навчання: комп’ютерів, інтерактивних дощок та мультимедійного забезпечення. Також у вчителів є велетенське бажання створити інноваційний простір для своїх вихованців – мріють про капітальний ремонт та створення кабінету робототехніки.

Щодо суто навчальних цілей, то вчителі прагнуть розвинути шкільний гурток до професійного рівня, навчити учнів бути щасливішими та успішнішими в житті. Мріють навчити дітей критичного мислення, вміння розв’язувати складні життєві ситуації, бути творчими, виховати їх громадянами світу.

А ще – щоб у власних дітей у початковій школі «був такий само закоханий у цю справу вчитель, як я». Мріють про кар’єрне зростання («стати директором школи») та здобуття нових навичок («вивчити англійську мову», «стати вчителем-професіоналом»).

Також серед глобальних прагнень – щоб українські діти вчилися із задоволенням, а система освіти України стала однією з найкращих у світі.

 МРІЯ#3: Мир і здоров’я 

Мабуть, причини появи наступної мрії пояснювати не потрібно. Однією з найпоширеніших серед них став мир в Україні та світі. Багато освітян просять про закінчення війни на Донбасі.

Здоров’я дітей – також мрія-лідер у цьому рейтингу. Одна з вчительок навіть написала, що мріє побороти рак.

 МРІЯ#4: Власний навчальний заклад 

Чимало вчителів мріють створити власний навчальний заклад («відкрити школу, де пануватиме атмосфера заохочення та розвитку») або свою приватну школу («приватну школу для дівчат» і «школу з поглибленим вивченням іноземної мови»).

До цієї категорії організатори нагороди також віднесли такі мрії: відкриття центру раннього розвитку для дітей, благодійність та створення фонду допомоги дітям.

 МРІЯ#5: «Просте людське щастя» 

Велика частина претендентів на нагороду мріє стати власником житла або зробити ремонт у своєму помешканні. Найчастіше вони хочуть приватний будинок. Одна вчителька написала, що мріє купити в столиці квартиру для сина.

Також серед «теплих» мрій педагогинь – материнство. «Я не втрачаю надії пізнати щастя материнства», – пише одна з вчительок. Багато її колег також мріють стати мамою, однак декотрим з них бракує для цього коштів.

 А тепер БОНУС – найоригінальніші мрії освітян 

Серед найнесподіваніших марень українських вчителів – дожити до появи ринку біржі страхових послуг, а ще – аби українці не шукали роботу в інших країнах. Дехто хотів би відвідати біатлонні змагання та спробувати себе в ролі коментатора біатлону.

Завершують список неординарних прагнень вчителів – несподівані «навчитися танцювати хіп-хоп», «відкрити власну кондитерську фабрику», «заспівати на великій сцені шоу Х-фактор», «стати мером Полтави» і, барабанний дріб… «залітати на урок через вікно за допомогою реактивного рюкзака».

Дякуємо вам, вчителі, за ваше терпіння та творчий підхід до своєї роботи. Не втрачайте власних крил! Продовжуйте мріяти, адже як сказав Карл Сендберг «Усе, що існує на світі, колись було мрією»!

Нагадаємо, «Всеосвіта» вже розповідала про мрії українських дітей.

Посилання на Освіторія.Медіа: https://osvitoria.media

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.