Мріяти та вірити: чого прагнуть українські діти?

Команда Української маркетингової групи нещодавно опублікувала результати свого дослідження. Вони займались вивченням мрій українських дітей. В ході опитувань з’ясувалися напрочуд цікаві факти.

Більшість українських дітей більше схиляється до матеріальних, практичних бажань і лише 10% дітей мріють про зустріч із феєю чи єдинорогом, розмовою із золотою рибкою або персонажем улюбленого мультфільму. Проте саме такі фантазії й залишаються найбільш «недочуваними». Якщо батьки пояснюють дитині, що її бажання у перспективі може здійснитися, то вона намагається досягти своєї цілі. Натомість, «неможливі» мрії розбивають «світ фантазій» дитини та акцентують її увагу виключно на отриманні матеріальних благ.

Ті ж юні українці, які зосереджені на більш практичних бажаннях, звісно, мають й альтруїстичні мрії, проте інколи надто зациклюються на матеріальному.

Є така штука, наприклад, що дитина думає: «У мене є планшет. Але мені треба ще декілька: для відео, фото тощо». Гаджети, іграшки, смачна їжа – це їхні мрії, – розповідає Наталія Бухалова (гендиректор Української маркетингової групи)

Найбільш щемливим фактом у цьому дослідженні є те, що дітей поділено на дві основні групи: здорові та хворі. Майже 200 діток від 5 до 12 років, які страждають від важких хвороб стали учасниками опитувань. Це було необхідно для того, аби зрозуміти як трансформується погляд на власні бажання під час тривалого перебування в лікарнях. І саме результати дослідження, отримані від важкохворих дітей є вкрай неочікуваними, оскільки вони мрією вважають те, що більшість дітей має змогу отримати дуже часто.

Вони іноді мріють про такі речі, що навіть не можна про таке подумати. Наприклад, взяти маму і тата за руку і піти з ними в парк, – говорить пані Наталія.

На жаль, багато родин не може впоратись із моральним тиском, який виникає після того, як стає відомо про хворобу дитини. Тому й виникають такі мрії про батьків: щоб батько повернувся у сім’ю, щоб мама і тато ходили разом за ручку. Деяким здоровим дітям також може не вистачати батьківської турботи й вони дуже сумують, але не називають мрією бажання відновити «сімейний баланс».

Також причиною прагнень об’єднання родини є те, що під час лікування діти не можуть отримувати таку кількість спілкування, як раніше, тому діти, що нездужають мріють про сімейну поїздку на шашлики або дуже хочуть знайти друзів, яких не відштовхуватиме їхній стан.

Більшість дітей хоче стати супергероями або мати особливі здібності, проте є принципова різниця між мотивами здорових дітей та малюків, що нездужають. Перші  хочуть мати суперсилу, для того, аби бути крутими, натомість, діти зі слабким здоров’ям хочуть захищатися та робити хороші справи для інших людей. Вони пройшли та проходять через складні життєві обставини та розуміють, наскільки важливо підтримувати людей, які потрапили у скрутне становище.

Хворі діти, за результатами дослідження, більше вірять у Бога – 24%. Психологи стверджують, що це спричинено потребою вірити в чудо. Серед здорових дітей таких лише 4%.

Діти хочуть розвиватися та мають мрії, пов’язані із професійним зростанням та успішною кар’єрою. – Здорові діти хочуть стати від блогера до баскетболіста. Нездорові, у першу чергу, хочуть стати лікарем. Хоча, саме у дитини із серйозним захворюванням мрія завоювати золоту кнопку YouTube, – повідомляють автори дослідження. 

Попри стан здоров’я, виявилося, що усі, без виключень, хотіли б подорожувати. Здорові діти конкретно зазначили місця, які їх цікавлять – від Ейфелевої вежі до польоту на Місяць. Діти, які перебувають на лікуванні розділились на три групи:

  1. Ті, хто хоче податись кудись далеко в мандри.
  2. Мандрівники, яких приваблює екстремальний туризм (саме вони хочуть опуститися у клітку з акулами, чи стрибнути з парашутом).
  3. Діти, які мріють піти з мамою за руку до зоопарку (так, для них це також подорож, як це не сумно).

Окрім дітей, команда Української маркетингової групи опитала ще й матусь і татусів. Виявилось, що 38% батьків не знають про що мріє їхня дитина. Дуже важливо, аби ми були уважнішими до тих, кого любимо.

P.S. Цінуймо те, що маємо та допомагаймо втілювати в життя мрії тих, для кого є цінною кожна хвилина.

Посилання на Освіторія: https://osvitoria.media/

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.