Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

4 червня 2020 о 10:00

YouTube, Gmail і Google Диск: поради, які допоможуть освоїти популярні сервіси для роботи й навчання

Завдяки детальній інструкції ви зможете легко навчитися користуватися улюбленими сервісами Google Chrome.

Щодня у нашому житті з’являється велика кількість цифрових застосунків, які є незамінними в роботі й навчанні. Які з них найбільш корисні й потрібні освітянам? Це переважно ті, які пропонує компанія Google. Саме Google Chrome є одним з найпопулярніших пошукових браузерів у світі, який має багато розширень і додаткових застосунків, а також зручну систему налаштувань особистих даних.

Сьогодні ми познайомимось із трьома важливими сервісами популярного браузера: YouTube, Gmail і Google Диск. Це три кити, на яких тримається освітянський цифровий світ і з якими тісно пов’язана «Всеосвіта». 

Як користуватися цими всіма інструментами? Поради та детальна інструкція від Лесі Литвиненко, співзасновниці та головної редакторки «Всеосвіти», допоможуть вам швидко розібратися в роботі застосунків.

Зверніть увагу! Усі скріншоти прикладів – російською мовою. Під час вебінара спікерка користувалась тестовим ноутбуком. Мова вашого браузера змінюється у налаштуваннях, при цьому, розташування позначок лишається таким самим.

Створення облікового запису в Gmail

Це безкоштовна послуга від Google, з допомогою якої легко відправляти листи друзям чи колегам і фільтрувати їх за категоріями. Для того, аби зареєструватися у системі, необхідно перейти на головну сторінку Gmail і натисніть позначку «Створити обліковий запис». Заповніть пусті поля інформацією та вигадайте ім'я користувача з надійним паролем.

Під час створення подібних облікових записів я раджу вказувати справжнє ПІБ для того, аби в майбутньому не виникло проблем з їхнім відновленням. І вигадуйте складний пароль. Навіть, якщо ніхто не знає вашої дати народження, краще використайте в паролі латинські літери (великі й маленькі), а також числа, – поділилась рекомендаціями Леся Литвиненко.

Зверніть увагу! Пароль від облікового запису не може бути менш як 8 символів.

Наступний етап реєстрації – підтвердження мобільного телефону, на який прийде код перевірки. Його необхідно вести в запропоноване поле.

Не бійтесь вказувати власний номер телефону. Його ніхто не бачитиме, окрім вас. І тим паче, він допоможе захистити ваш обліковий запис від зловмисників, – зауважила спікерка.

Усі етапи реєстрації завершились й ви увійшли в систему. Тепер можна налаштувати зовнішній вигляд облікового запису: за замовчанням, звичайний, компактний. Користуйтесь віконцем з додатковими опціями. Наприклад, можна змінити тему, прочитати інструкцію з користування обліковим записом, встановити застосунок Gmail на телефон тощо.

Додайте до вашого профілю фотографію, аби ваші друзі чи рідні могли легко вас ідентифікувати. Тим паче, що фотографія реальної людини викликає більше довіри.

Тепер ознайомтесь зі змістом електронної скриньки. Праворуч розташоване меню із вхідними й відправленими повідомленнями, чернеткою, папкою «Спам» та кошиком (в якій зберігаються видалені файли) тощо. Усі повідомлення діляться на категорії (або це можна зробити самостійно): основні, соцмережі, реклама.

Важливі листи можна позначати зірочкою. Це зручна опція, яка потрібна для того, аби не загубити потрібну інформацію. Якщо ви бажаєте відправити комусь повідомлення, натисніть позначку «Написати», вкажіть електрону адресу отримувача й тему. Внизу сторінки є додаткові опції: прикріпити файл, вставити смайли, власний підпис. Можна обрати будь-який шрифт тексту і його розмір.

З додатковими налаштуваннями облікового запису можна розібратися пізніше. Головне, що я хотіла показати – це зручність користуванням застосунком Gmail. З його допомогою можна легко користуватися іншими сервісами Google, без попередньої реєстрації, – підкреслила креативна директорка «Всеосвіти».

Створення каналу на youtube

Це популярна платформа для перегляду й завантаження відео будь-якої тематики. Саме завдяки youtube щодня зростає велика кількість блогерів, а звичайні люди стають зірками світового масштабу. Дуже часто платформу використовують й в освітніх цілях. Наприклад, учителі можуть завантажувати відео до будь-якої теми уроку. Але для цього потрібно створити канал.

Зверніть увагу! Усі застосунки Google розташовані у правому верхньому куті. Вони сховані під цією позначкою

Перейдіть на платформу youtube (за потреби, увійдіть у свій обліковий запис) та праворуч вгорі натисніть цю позначку:

Віконце, що з'явиться одразу після натискання, пропонує варіанти створення каналу: вашим ім’ям або назвою компанії/бренду.

Нещодавно youtube оновив дизайн, тому під час завантаження відео можуть виникнути певні складнощі. У такому разі перейдіть у класичну версію і спробуйте завантажити відео знову, – порадила спікерка.

Також вона акцентувала увагу на тому, що об’ємні відео можуть завантажуватися довше. Зазвичай, це пов’язано зі швидкістю інтернету.

Наступний крок після завантаження відео – додавання назви, опису, хештегів й тегів:

Хештеги – це ключові слова, які допомагають іншим користувачам знаходити потрібне відео. Вони відображаються під програвачем. Теги – це ключові слова для пошукової системи і їх ніхто не бачить окрім власника каналу, – зауважила спікерка.

Обов’язково позначте, до якої вікової категорії відноситься ваше відео.

Зверніть увагу на додаткові опції та налаштування. Якщо ви бажаєте відкрити відео пізніше, оберіть позначку «Прем’єра» , заплануйте час і дату. Також усі відео можна групувати за списками відтворення. Наприклад, ви створили плейлист «Природа Африки» і підготували серію відео з цієї теми. Ці ролики й будуть відсортовані до цього списку відтворення. Наступні відео, не пов’язані з Африкою, знаходитимуться в іншому плейлисті:

Також відео можна приховати від інших користувачів, шляхом натисканням позначки «Доступ» і вибором потрібної опції, – прокоментувала Леся Литвиненко.

Опубліковане відео можна надіслати друзям й рідним або опублікувати у соцмережі. Його також можна інтегрувати до власного блогу. Щоб це зробити, необхідно скопіювати посилання на відео, як показано на зображенні нижче. HTML-код також використовується для вбудування відеоролика у блоги чи на сайти, але він має більш розширені опції.

Налаштування Google Диска

Сервіс дозволяє зберігати велику кількість різних файлів, ділитися ними з іншими користувачами та створювати документи, таблиці EXCEL чи презентації. Цікаво, що з усіма форматами документів можна працювати як з робочого комп'ютера, так і вдома. Чим ще корисний Google Диск?

Наприклад, директор вашої школи створив папку, в якій містяться відео, зображення, документи тощо. Аби вчителі могли користуватися всіма файлами, їм необхідно надати посилання й обрати тип доступу: для перегляду, редагування чи коментування.

Редагування і коментування документів відбувається у реальному часі. Тип доступу «Лише перегляд» обмежує роботу з документами.

У верхньому меню Google Диска розташовані позначки, потрібні для надання доступу користувачам. . Натисніть на них та введіть електронні адреси користувачів у запропоноване поле.

Якщо папка з матеріалами є відкритою для всіх, то її вміст можуть переглядати користувачі, в яких немає облікового запису в Gmail, – прокоментувала спікерка.

Зверніть увагу! Усі матеріали з Google Диска можна легко завантажити. Для цього необхідно зайти в папку і натиснути на файл правою кнопкою мишки, обравши опцію «Завантажити». Також ця позначка знаходиться у правому верхньому куті (тоді, коли файл відкритий) .

Реєстрація на сайті «Всеосвіта»

Реєстрація на порталі здійснюється двома способами: через фейсбук і шляхом введення особистих даних самостійно.

Якщо ви обрали реєстрацію через фейсбук, згадайте, яка у вас електронна скринька, адже всі листи порталу надходитимуть саме туди. І не забувайте вигадати складний пароль, бо простий легко зламується шахраями. Бажано, аби ваш пароль на усіх ресурсах відрізнявся, – порадила Леся Литвиненко.

Після реєстрації, користувач попаде на сторінку знайомства, в якій потрібно виконати 3 кроки: активувати пошту, вести персональні дані й розмістити банер «Всеосвіти» на власному сайті чи блозі.

Зайдіть спочатку на електронну скриньку, знайдіть лист-підтвердження від «Всеосвіти» та відкрийте в ньому посилання на сайт. Наступним етап – заповнення інформації про себе й місце своєї роботи.

Якщо ви помітили помилку у власному ПІБ або місці роботи, зайдіть до Особистого кабінету та відредагуйте інформацію.

І останній крок – це розміщення банера на сайті та підписка на соцмережі. Радимо підписатись на телеграм-канал або групу у фейсбуці, адже ми щодня публікуємо новини та інформацію про різні активності на порталі.

Додавання відео youtube до блогу

Під час створення запису в блог, натисніть на цю позначку і вставте посилання на відео з youtube. Тепер ви можете збільшити або зменшити його розмір. Якщо ви ж бажаєте, аби відео розпочалось з певної секунди чи хвилини, натисніть на HTML-код і скопіюйте цю довгу адресу.

Якщо ви бажаєте, аби користувачі переглядали відео на сторінці блогу, а не youtube, приберіть «пташечку» з цієї позначки – «показувати панель управління програвачем».

Після того, як ви інтегрували відео з youtube додавайте будь-який текст, адже з новим редактором це стало робити простіше. З його допомогою можна акцентувати увагу на певних словах чи реченнях, виділивши їх дизайнерськими шаблонами, заголовками, фонами й стилями.

А робота з таблицями стала ще приємнішою. Жодних незрозумілих позначок і опцій.

Тепер легко об'єднувати чи роз'єднувати комірки, видаляти чи додавати колонки й строки.


Аби краще розібратися в усіх тонкощах роботи застосунків від Google Chrome, радимо переглянути цікавий та натхненний вебінар Лесі Литвиненко. Після перегляду ви навчитесь самостійно налаштовувати обліковий запис й користуватися іншими застосунками браузера. Це справді легко й зручно, коли у вас єдиний обліковий запис!

Вебінари «Всеосвіти» мають програму підвищення кваліфікації. Ви можете з ними ознайомитись на сторінці конкретного вебінара. А також замовляйте сертифікат з підвищення кваліфікації!

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/cifrova-gramotnist-youtube-gmail-google-disk-integracia-sucasnih-zastosunkiv-u-blog-ta-testi-na-vseosviti-203.html