Статті
597
31 травня 18:03

Як урізноманітнити освітній процес за допомогою розробок: відповідально використовуємо методичні матеріали

Розробки, у створенні яких учні брали безпосередню участь, допомагають легше засвоювати нову тему.

Розробки – це незамінний помічник в освітньому процесі, адже з їхньою допомогою можна доступно пояснити матеріал, навчити легко запам’ятовувати інформацію та опановувати нові навички. Саме розробки роблять освітній процес для дітей легким та цікавим. На «Всеосвіті» є окремий розділ «Розробки», де зібрано безліч безкоштовних матеріалів на різні теми та з різною складністю реалізації.

У вебінарі засновниця проєкту «Всеосвіта» Леся Литвиненко познайомить слухачів з цим розділом, а також висвітлить алгоритм створення методичних розробок та розповість про їхні переваги.

Усі ми розуміємо, що постійно навчатись лише за підручниками неможливо, адже дітям це дуже швидко набридає. У такій ситуації стають у пригоді розробки, які можна створювати разом з дітьми: клеїти щось, збирати, створювати казки, використовувати різні кубики для вивчення слів тощо. Цей творчий процес захопить дитину свою різноманітністю і допоможе їй зосередитись на тому, що найбільше подобається.

Матеріали для розробок

Леся Литвиненко зазначає, що, звісно ж, можна обійтися й без брадсів, липучок або якогось особливого паперу у своїх розробках, проте дітям буде набагато цікавіше вчитись, якщо вчитель урізноманітнить процес навчання.  

Спікерка показує приклад власної розробки «Моя меотостанція» з матовою ламінацією з використанням брадсів та наліпок.

Такі розробки, зроблені власноруч, виглядають справді по-домашньому. Якщо ви з дітьми на початку року виготовите, наприклад, таку метеостанцію та повісите її у класі, дітям буде набагато приємніше з нею працювати, адже вони самі брали участь у її створенні, – пояснює Леся Литвиненко.

Брадси можуть бути різними за розміром, кольором та призначенням. Вони є просто незамінним помічником для розробки «Кіл Луллія», адже створюються шляхом склеювання між собою двох шматків паперу, які мають крутитись.

Усі ці додаткові матеріали для розробок ви можете знайти в онлайн-магазині «Всеосвіти».

Розробки на «Всеосвіті»

На «Всеосвіті» є безліч різноманітних розробок з чудовим наочним матеріалом, як от «Круги Луллія», «Круги Ейлера», розробки для вивчення складів, «Сонячна система», «Колообіг води в природі» та багато інших. Усі вони надзвичайно допомагають в освітньому процесі та роблять його цікавішим як для вчителів, так і для учнів.

Інші приклади розробок:

  • Стіна слів

  • Виготовлення предметів з паперу

Діти полюбляють розробки, в яких вони самі мають щось вирізати та створювати певний предмет (наприклад, паротяг). Такі завдання чудово розвивають моторику рук та підходять для домашньої роботи.

  • Абетка

На сайті «Всеосвіти» ви можете знайти таку сучасну абетку з якісними ілюстраціями, які можна повісити у себе у класі або ж оформити у вигляді книжки.

  • Червона книга України

Червона книга України є мінілепбуком: виглядає дуже яскраво та легко сприймається дітьми.

  • Потяг зі складами

У цій розробці до поїзда поступово прикріплюються вагончики зі словами, що записані по складах, а дитина має їх читати. Після цього вона також може перевірити себе – розкрити листок з відповідною картинкою.

  • Морозиво для вивчення цифр

Також дуже цікава розробка, що є в різних дизайнах. У ній необхідно скласти ту кількість кульок морозива, що вказана на стаканчику.

  • Гамбургери для написання текстів

Дуже яскрава та сучасна розробка у вигляді бутерброда, який розкривається. За допомогою цієї розробки дуже зручно не лише вчити текст, але й створювати мініісторії.

Як знайти розробки Лесі Литвиненко?

Спочатку необхідно перейти на сторінку спікерки, а потім – на вкладку «Бібліотека» в меню справа. Саме тут і знаходяться всі матеріали, які ви можете завантажити та роздрукувати.

Розробки варто використовувати відповідально. Те, що ви завантажили на «Всеосвіті», не можна поширювати, продавати разом зі своїми матеріалами, видаляти посилання на сайт з розробки, адже це порушує авторське право. Будь-яку розробку можна завантажити лише для власного використання. Якщо ви хочете поділитись якоюсь розробкою – ви маєте обов’язково дати посилання на наш сайт, – акцентує Леся Литвиненко.


Щоб дізнатись більше про використання методичних розробок, долучайтесь до перегляду актуального вебінара від засновниці проєкту «Всеосвіта» Лесі Литвиненко.

Сертифікат вебінара має бути зарахований вам у підвищення кваліфікації.

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/uriznomanitnuemo-osvitnij-proces-za-dopomogou-rozrobok-vidpovidalno-vikoristovuemo-metodicni-rozrobki-u-osvitnomu-procesi-305.html

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.