Новини
1072
26 липня 12:00

Як говорити з дитиною про секс: поради лікаря Комаровського

Тема близьких взаємин не повинна бути забороненою в сім'ї, що раніше дорослі почнуть доносити інформацію до дитини, то краще.

Батьки соромляться розмовляти зі своїми дітьми про секс, стверджує відомий лікар-педіатр Євген #Комаровський. У дописі на своїй сторінці в інстаграмі, лікар поділився порадами, як доносити до дітей важливу інформацію про стосунки.

Питання сексуальної освіти часто є забороненою темою в сім'ї і це наслідок того, що батьки не знають як розмовляти зі своїми дітьми – соромляться. Їм самим цього не розповідали їхні батьки, – зазначив Комаровський.

Педіатр зауважив, що у нашому суспільстві не заохочується, а іноді навіть засуджується сексуальність в будь-якому вигляді та прояві. При цьому статевий потяг досягає свого максимуму саме в підлітковому віці. Така природа всіх людей.

Діти часто отримують інформацію про взаємини статей з не найнадійніших джерел: з інтернету, від друзів, «на вулиці» і це не безпечно. Підліток повинен мати перевірену інформацію і знати, як уникати несприятливих наслідків, – запевнив лікар Комаровський.

На його думку, батьків у можливих сексуальних контактах дітей найбільше лякає незахищений секс і, як наслідок, можлива вагітність або захворювання, що передаються статевим шляхом.

Як бути?

Самим батькам потрібно навчиться говорити про секс зі своїми дітьми. Причому в залежності від віку дитини ці питання повинні обговорюватись по-різному. Зараз багато літератури, навчальних матеріалів про це – вивчайте, – порадив Комаровський.

Тема близьких взаємин не повинна бути забороненою в сім'ї, що раніше дорослі почнуть доносити інформацію до дитини, то краще.

Говоріть з дітьми регулярно. Не варто чекати й доводити до «серйозної розмови» у 14-16 років. Нехай дитина поступово отримує інформацію в діалозі з батьками.

Педіатр наголошує, що основну інформацію дитина повинна отримувати від батьків своєї статі. Також важливо підтримувати хороші комунікації з дітьми в період їх статевого дозрівання.

Тільки так батьки зможуть отримувати від дитини правдиві відомості про її контакти, – запевнив Комаровький.

Що стосується контрацепції, то лікар зазначає, що існують дві протилежні точки зору про те, чи потрібно батькам надавати дитині засоби контрацепції:

Вибирати вам. Важливо пам'ятати, що видача дитині презервативів не означає, що ви переклали на нього відповідальність. Розбиратися з наслідками все одно будете ви.

Євген Комаровський вважає, що різні заборони й обмеження не завжди виграшна стратегія.

Часто ви не можете вплинути на те коли, де і з ким у дитини трапиться близькість, згадайте себе.

Лікар підсумував, що  найважливіше – це сформувати у дитини відповідальну позицію з цих питань, чого не можливо досягти без послідовної освіти.


У травні на «Всеосвіті» проходила науково-практична конференція про статеве виховання. На конференції спікери розказали, у якому віці варто розпочинати обговорювати ті чи ті теми з учнями, яким питанням варто приділяти більше уваги, як шукати підходи до дітей та підлітків, щоб всім було комфортно обговорювати ці теми. Крім того, запрошені лікарі надали основні знання про статевий розвиток підлітків та зміни в їхніх організмах на всіх етапах дорослішання. Окрему увагу приділили питанням статевого виховання дітей з комплексними інтелектуальними порушеннями.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали:
Не треба боятися розмов про секс, дорослим потрібно говорити про це з дітьми, – Alyona Alyona
Сексуальна освіта молодших школярів

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.