Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція
Особливості організації статевого виховання в українських закладах освіти в умовах сьогодення
13 травня 2021 року об 11:00
Онлайн-трансляція
Головна тема конференції
Сексуальна освіта – відповідний вікові та культурі підхід до викладання тем, пов’язаних зі статевим розвитком і сексуальними стосунками, який забезпечує передавання наукової, реальної та об’єктивної інформації і дає змогу осмислити власні ціннісні орієнтири й погляди, а також набути навичок ухвалення рішень, ведення діалогу та зниження ризиків, пов’язаних із багатьма аспектами сексуального життя.
Таке визначення дає ЮНЕСКО.
Сексуальна освіта має навчити дітей піклуватися про своє здоров’я та безпеку та формувати гармонійні стосунки. Крім того, фахове впровадження статевого виховання має запобігати таким проблемам, як сексуальне насильство, ранні статеві відносини, поширення захворювання, що передаються статевим шляхом, небажані вагітності тощо.
Нерідко можна почути, що діти та підлітки знаються на цій темі значно краще за дорослих – в інтернеті читають. Проте вони не завжди мають достатньо знань, щоб проаналізувати отриману інформацію чи навіть просто перевірити її. Саме тут мають прийти на допомогу дорослі – дати відповіді на запитання, пояснити незрозуміле, підтримати та скерувати.
Мета конференції
Ознайомити учасників конференції з основними аспектами сексуальної освіти, окреслити основи психогігієни статевих відносин і статевого виховання, закономірності проявів сексуальної поведінки у співвідношенні з віковими особливостями, надати практичні методи роботи з дітьми різного віку під час опрацювання різних тем статевого виховання, а також ознайомити з авторитетними та доказовими джерелами отримання додаткової інформації з теми.
Освітяни не мають
чітких алгоритмів роботи
з тими чи тими темами
В Державному стандарті базової середньої освіти, що був прийнятий 30 вересня 2020 року, зазначено, що з-поміж іншого учні до закінчення дев’ятого класу мають бути обізнаними у питаннях вікових змін організму в процесі дорослішання, репродуктивного і сексуального здоров’я, інфекцій, що передаються статевим шляхом, а також у питаннях культури і сексуальності.
Згідно з результатами дослідження, проведеного Аналітичним центром Cedos у партнерстві з Дослідницькою агенцією Info Sapiens на замовлення Фонду ООН у галузі народонаселення, впровадження в українську освіту статевого виховання повністю або більшою мірою підтримують 84% батьків та 83% педагогів.
Однак, освітяни не мають чітких алгоритмів роботи з тими чи тими темами. Лише близько 38% педагогів почувають себе достатньо обізнаними, щоб комфортно обговорювати будь-які теми сексуальної освіти (менструації, полюції, згода на секс, контрацепція, безпека в інтернеті, гендерна рівність та стереотипи тощо).
Батьків та педагогів за впровадження статевого виховання
Педагогів, які здатні комфортно обговорювати будь–які теми сексуальної освіти
Для кого конференція?
Запрошуємо до участі у Всеукраїнській онлайн-конференції адміністративних працівників закладів освіти, методистів методичних кабінетів (центрів), методистів закладів освіти, учителів/викладачів, педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти, класних керівників, психологів, батьків та всіх небайдужих до процесу виховання
Взяти участьПрограма та доповідачі онлайн-конференції
11:00 Тетяна Жерьобкіна
дослідниця питань освітньої політики, керівниця проєктів в аналітичному центрі Cedos.
Тема: Сексуальна освіта в українській школі: чи є що покращувати?
11:45 Оксана Бялик
докторка педагогічних наук, професорка кафедри педагогіки та освітнього менеджменту; викладачка Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
Тема: Зміст та особливості організації статевого виховання: міжнародний та український вимір.
12:30 Наталя Сіліна
кандидатка медичних наук, експертка з sexual education, лікарка гінеколог-ендокринолог та гінеколог дитячого та підлітковго віку, засновниця освітнього проекту для жінок та дівчат підлітків "Школа жіночого здоров'я dr.Silina", головний лікар медичного центру "ЛІОР".
Тема: Статеве виховання дітей в середній школі.
13:15 Христина Шабат
засновниця мережі садочків «Пташеня. Дитячий простір», керівниця Центру гідності дитини при Українському католицькому університеті.
Тема: Статеве виховання в дошкіллі. Чому важливо починати вже з чотирьох років.
14:00 Олена Грищук
вчителька початкових класів і англійської мови в молодших класах, корекційна педагогиня і практична психологиня, засновниця освітнього простору «Скриня».
Тема: Статеве виховання в початковій школі.
14:45 Ярина Вишенська
спікерка тренінгів із сексуальної освіти для батьків і підлітків.
Тема: Статеве виховання в середній та старшій школі.
15:30 Анна Ролдугіна
акушерка-гінекологиня дитячого та підліткового віку.
Тема: Контрацепція та ІПСШ: як розмовляти з підлітками та коли починати.
16:15 Ірина Гладченко
кандидатка педагогічних наук, старша наукова співробітниця відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України.
Тема: Статеве виховання дітей з комплексними інтелектуальними порушеннями.
Конференція буде доступна у запису з доданими субтитрами.
Пакет «Базовий»
Безкоштовно
Пакет «Стандартний»
199 грн