Головне меню порталу
Наш світ сповнений тривогами – завжди щось трапляється, змінюється, і найголовніше у цьому вихорі подій залишатися спокійним, тверезо оцінювати ситуацію і не піддаватися паніці. Особливо це стосується дорослих, адже вони є своєрідним лакмусовим папірцем для дітей.
Якщо мама і тато посміхаються, не нервують і не переглядають новини з панічно виряченими очима, тоді й дитина почуває себе спокійно, захищено. Це не означає, що треба приховувати ситуацію від малечі, але пояснити їй окремі моменти і підтримати – важливий обов’язок рідних.
Українська психологиня Антоніна Оксанич на своїй сторінці у фейсбуці ділиться порадами, як правильно говорити з дітьми про епідемію.
Насамперед, потрібно пам’ятати, що діти відчувають тривоги і страхи дорослих, тому не потрібно замовчувати складних тем та ігнорувати цікавість дитини.
Про що варто сказати дитині:
1. «Боятися - це НОРМАЛЬНО. Страх - це почуття, яке допомагає нам бути обережними та піклуватися про своє здоров‘я й здоров‘я інших людей».
2. «Якщо тобі страшно, ГОВОРИ мені про це. Страх стає меншим, коли ним ділишся».
3. «Страх зменшується, коли ЗНАЄШ, ЩО РОБИТИ, щоб захистити здоров’я: дотримуватися карантину, на вулиці й у закритих приміщеннях надягати маску та обробляти руки антисептиком/милом, тримати дистанцію від інших людей». Це тимчасові заходи безпеки, які нас захищають.
4. «Всі епідемії ЗАКІНЧУЮТЬСЯ і все стає як раніше».
Рекомендації для батьків:
♦ Обмежте перегляд новин вдома. Не варто перевантажувати дитину інформацією. Нехай вдома вона відчуває себе у безпеці й захищеною.
♦ Не обговорюйте поряд з дітьми найгірші сценарії. Діти нічого не можуть зробити, а переживати будуть не менше.
♦ Якщо дитина злякалася якоїсь інформації щодо епідемії - заспокойте її, поясніть, які дії робите ви, щоб захиститися. Запропонуйте дитині збудувати у її кімнаті захисну фортецю, ПОГРАЙТЕСЯ з нею. Здобудьте перемогу над всіма вірусами.
♦ Якщо дитина хвилюється за здоров‘я бабусі чи дідуся, нехай поговорить з ними по скайпу, а вони її заспокоять, що РОБЛЯТЬ все, щоб захистити себе.
♦ Створіть щоденні сімейні РИТУАЛИ, які будуть підтримувати ПОЗИТИВНИЙ настрій у родині: чаювання, ігри, перегляд фільму всією родиною тощо.
Як боротися з постійною тривогою у дитини
Чому не можна кричати на дитину
10 фраз замість «Нема чого боятися!»: як розмовляти з дитиною про страх
Вебінар від “Всеосвіти” Страхи і тривоги у підлітків. Причини виникнення та алгоритми подолання ознайомить вас з процесом формування соціальної фобії у підлітків, допоможе визначити її особистісний смисл та передумови формування. Спікерка Олена Литвиненко розповість про те, як визначити способи подолання надмірної тривоги та страхів.
Сертифікат вебінара має бути зарахований вам у підвищення кваліфікації.
Долучитися до вебінара: https://vseosvita.ua/webinar/strahi-i-trivogi-u-pidlitkiv-pricini-viniknenna-ta-algoritmi-podolanna-148.html
Вебінар від “Всеосвіта” Розвиток стресостійкості у дітей: ігри та прийоми ознайомить вас з інструментами, завдяки яким діти навчаться спокійно сприймати стресові ситуації. Спікерка Вікторія Харитонова розповість про те, як здійснювати профілактику стресостійкості, яка сприятиме розвитку в дітях навичок для майбутніх професій.
Сертифікат вебінара може бути зарахований вам як підвищення кваліфікації.
Долучитися до вебінара: https://vseosvita.ua/webinar/rozvitok-stresostijkosti-u-ditej-igri-ta-prijomi-114.html
Будь ласка, оцініть новину!