Харків

«Я сумую за школою»: як учні підтримують вчителів під час карантину

Засновники освітньої онлайн-конференції EdCamp запровадили флешмоб, аби об'єднати вчителів та учнів під час карантину.

Мета цього флешмобу – підтримати вчителів у цей непростий час. Учні від першачків до старшокласників можуть записати звернення до улюблених вчителів та розповісти їм про своє карантинне життя.

За два тижні освітяни зібрали майже сотню домашніх відео. 

Один із учасників флешмобу – 8-річний учень Максим. Його день розписаний по годинах. Зранку уроки, потім онлайн-курси, відпочинок та ігри. Аби полегшити синові карантинне життя, мама Тетяна одразу ж створила чіткий розклад.

Ми намагаємося дотримуватися тих правил, які виробилися школою під час навчального процесу. Тобто, вести щоденник, виконувати домашні завдання. У нас є звісно всі зошити, книжки, але зручно те, що відеоуроки, які завантажуються вранці, ми можемо подивитися в будь-який час, – зауважує мати школяра.

Дистанційне навчання та дружба лише онлайн. Карантинне життя Максиму швидко набридло, каже мама. За півтора тижня він почав проситися до школи.

У школі друзі, вчителі, можна більше спілкуватися, я людина, яка любить спілкуватися. Тому для мене це не дуже легко. Майданчики заборонені! Гуляти можна, але мало, скрізь може підстерігати небезпека, – розповідає Максим Ландесман.

Карантин став випробуванням не лише для школярів, а й для вчителів. 

Як пояснив голова ГО EdCamp Ukraine, радник Міністра освіти та науки України Олександр Елькін, вони ініціювали проведення антикризового EdCamp онлайн "Школа зараз і у світі після" як подію, яка має підтримати українських вчителів, а також батьківську спільноту у питаннях дистанційної освіти.

Головна мета – надати вчителям не тільки методичні рекомендації, але й підтримати емоційно. Саме тому ми ініціювали проведення флешмобу "сумую за школою", – пояснив Олександр Елькін.

Вчителі працюють онлайн і це потребує більш ретельної підготовки. Проте впевнена: дистанційне навчання не може повноцінно замінити живе спілкування, тож дитячі відгуки – важлива складова роботи, — підкреслює Ганна Єфімцева – шкільний психолог і за сумісництвом викладає фінансову грамотність.

Зворотній зв'язок, який діти дають вчителям, дуже важливий, бо це внутрішній ресурс, який наповнює не тільки вчителів, а й батьків, нагадує ще раз, що вчительство дуже важливе для нашої країни, – наголошує Ганна Єфімцева. 

Джерело: https://vse.ee/dhl


Можливо, Вас зацікавить: 

У МОН розповіли, коли відкриються садочки

Як проходитиме ЗНО в умовах епідемії коронавірусу - нова інформація від МОН

Розповідаємо, як створити інтерактивні робочі аркуші для миттєвого зв'язку з учнями

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.