Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Ефективність навчального процесу. «Живі» уроки
»
Взяти участь Всі події

«Вивчаю — не чекаю»: вивчення української в ігровій формі

Учні початкових класів можуть завантажити застосунок для вивчення української мови та читання як на смартфон, так і на планшет.

З оновленою версією застосунку «Вивчаю — не чекаю» школярі 1-4 класів можуть вчити українську мову та читання в ігровій формі. Вже доступні перші уроки, які відповідають державній програмі початкової школи та стандартам НУШ, повідомляє МОН.

Сьогодні, 24 січня, у Міжнародний день освіти відбулася презентація оновленої версії застосунку.

Проєкт «Вивчаю — не чекаю» створений за сприяння МОН громадською спілкою «Освіторія» спільно з міжнародною організацією «War Child Holland».

У застосунку доступні перші уроки, які відповідають державній програмі початкової школи та стандартам НУШ. Тож усі учасники освітнього процесу, вчителі та школярі 1-4 класів, можуть завантажувати додаток, щоб опановувати новий матеріал.

Станом на 24 січня 2023 року зруйновано та пошкоджено 3051 заклад освіти України. Також із урахуванням безпекової ситуації значна кількість шкіл в Україні продовжують працювати виключно онлайн — 4363 із майже 13 тисяч закладів. Тобто понад 1,6 мільйонів учнів навчається у дистанційному форматі. Щоб освітній процес тривав для кожного здобувача освіти, спільно з партнерами продовжуємо створювати якісний і доступний цифровий контент, який відповідає державним стандартам, а також є цікавим та інтерактивним інструментом для дітей. Для учнів початкових класів має бути особливий формат, на відміну від середньої та старшої школи, які мають доступ до контенту в межах проєкту «Всеукраїнська школа онлайн». Тож тепер застосунок «Вивчаю — не чекаю» навчає не тільки математики, а й української мови, — зазначив генеральний директор директорату цифрової трансформації МОН Дмитро Завгородній.

Окрім того, про актуальність і можливості оновленої версії «Вивчаю — не чекаю» розповіла голова громадської спілки «Освіторія» Зоя Литвин.

Завдяки сильним партнерам і залученості усіх сторін уже у вересні цього року ми презентували перший застосунок для вивчення математики. З того моменту ми маємо понад 30 тисяч користувачів. Учні, вчителі та батьки використовують застосунок як для навчання в Україні, так і за кордоном. Сьогодні ми презентуємо оновлену версію, яка дає можливість дітям у будь-якій точці світу вчити українську мову та читання. Одна із особливостей застосунку — він знайомить учнів із творами українських сучасних авторів. І все це відбувається в ігровій формі, яка адаптована до вікових особливостей дітей початкової школи, — зауважила Зоя Литвин.

Для розроблення навчального контенту «Освіторія» залучила найкращих педагогів, філологів і методистів, які є гарантами відповідності матеріалів до навчальної програми та вимог НУШ.

Оновлена версія «Вивчаю — не чекаю» доступна на App Store та Google Play. Завантажити можна як на смартфон, так і на планшет.

Переваги застосунку «Вивчаю — не чекаю»:

  • «Вивчаю — не чекаю» створено на основі методології мікронавчання міжнародної організації War Child Holland, яка спеціалізуються на розробленні освітніх продуктів у країнах, де відбуваються війни або збройні конфлікти. Свій оригінальний застосунок Can’t Wait to Learn, у якому реалізовано цю методологію, організація використовує вже 10 років;

  • застосунок безкоштовний і працює без доступу до інтернету після попереднього завантаження;

  • контент для застосунку розроблявся за участю дітей, які пропонували свої ідеї щодо героїв, сюжетів тощо;

  • додаткова інформація: primary.org.ua

Фотоматеріали: МОН

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.