Випускники шкіл з окупованих територій зможуть вступати без ЗНО до будь-якого вишу

Наразі кримчани й севастопольці можуть без ЗНО й українського атестата вступити лише в декілька вишів південних областей. А випускники з так званих ДНР і ЛНР – у декілька переміщених звідти ж вишів.

Для вступу в решту вишів України випускники з окупованих росіянами територій мусять здавати ЗНО й отримати український атестат.

Міністерка освіти та науки Ганна Новосад впевнена, що на часі – переформатування цієї схеми:

За ці 5 років така сегрегація себе вичерпує, і ми маємо переосмислити доступ для цих абітурієнтів, наших студентів до наших же закладів вищої освіти, – наполягає Ганна Ігорівна. – Ми маємо переглядати правила вступу, маємо давати їм можливість не лише вступати в ті заклади, які ми визначили як опорні в окремих областях.

Складніше питання, як готувати таких вступників до такого вступу. Зараз 4468 дітей з непідконтрольних територій здобувають освіту – паралельно з тією, яку вони здобувають там – за екстернатом, дистанційним навчанням.

Діти мають доступ до електронних освітніх ресурсів, сканів підручників, мають зв'язок з певною школою на підконтрольних Україні територіях – вчителі якої дають їм певний зворотній зв'язок з тих завдань, які вони виконують.

Також пані Новосад нагадала, що цього року 1600 випускників з непідконтрольних територій Донбасу і 265 випускників з окупованого Криму вступили до українських вишів за спрощеною процедурою.

Спрощена процедура – це коли вони не складають зовнішнє незалежне оцінювання, – нагадала міністерка освіти. – Це означає, що є інтерес [у випускників шкіл в так званих ДНР, ЛНР, Криму й Севастополі] до навчання в тій частині України, яка підконтрольна уряду.

Також Ганна Ігорівна нагадала, що для вступу до вишу за спрощеною процедурою вступнику з окупованої території потрібно звернутися в освітній центр «Донбас-Україна» або «Крим-Україна», заповнити освітню декларацію та скласти три вступних іспити. При цьому не обов'язково мати український паспорт та складати ЗНО.

Читайте також: Розпочато впровадження високошвидкісного мобільного інтернету в сільські школи

Джерело: Укрінформ

До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
6
міс.
0
5
дн.
1
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.