Цьогоріч вступників з Донбасу і Криму найбільше за останні роки

З Донбасу до українських вишів вступило 1600 студентів, а з Криму – 265.

За 4 роки роботи освітніх центрів (ОЦ) «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» кількість вступників з окупованих територій збільшилася майже вдвічі.

Після старту роботи центрів у 2016-му понад 850 абітурієнтів з Донбасу вступили до українських вишів за спрощеною процедурою, тоді як цьогоріч їхня кількість досягла 1600. За цей же період кількість вступників серед кримчан збільшилася від 153 до 265.

Про це розповіла Міністерка освіти і науки Ганна #Новосад під час пресконференції, присвяченій підсумкам роботи ОЦ «Крим-Україна» та «Донбас-Україна».

Цього року освітні центри працювали з 3 червня до 27 вересня. Загалом ми спостерігаємо постійне збільшення кількості дітей, які вступають в українські виші як через центри «Крим-Україна», так і через центри «Донбас-Україна». Зазначу, що вступ абітурієнтів з Криму та Донбасу – це завжди перепони зі сторони Російської Федерації, яка окупувала ці території. Усе це спричиняє те, що кількість дітей, які мають доступ до української освіти, все рівно не є високою. Тому ми маємо низку заходів задля захисту потенційних вступників. До них, наприклад, належить шифрування особистих даних в наказах про зарахування, – зазначила Ганна Новосад.


Так, центри «Крим-Україна» цього року працювали на базі 35 закладів вищої освіти в різних регіонах України – Києві, Львові, Одесі, Миколаєві, Харкові, Херсоні, Запоріжжі та Дніпрі. Кримчани могли вступати до вишів, де створені такі центри, на місця державного замовлення в межах встановлених квот. Цього року їх обсяг склав 2 тисяч 600 місць.

 ТОП вишів, куди найбільше вступили через ОЦ «Крим-Україна»: 

1. Таврійський національний університет ім. В.І.Вернадського – 110 осіб;

2. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана – 51 особа;

3. Національний університет «Львівська політехніка» – 24 особи;

4. Херсонський державний університет – 22 особи.

Центри «Донбас-Україна» діяли на базі майже 40 вишів – переміщених із зони ООС або тих, що розташовані на підконтрольній Україні території Луганської та Донецької областей. Це, зокрема, міста Київ, Бахмут, Вінниця, Краматорськ, Костянтинівка, Сєверодонецьк, Старобільськ, Торецьк тощо.

 ТОП вишів, куди найбільше вступили через ОЦ «Донбас-Україна»: 

1. Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля – 177 осіб;

2. Горлівський інститут іноземних мов ДВНЗ «ДДПУ» – 133 особи;

3. Приазовський державний технічний університет – 124 особи.


Для того, щоб скористатися спрощеною процедурою, вступнику треба було звернутися до ОЦ, заповнити освітню декларацію та скласти 3 вступні іспити – з української мови, історії України та профільного предмету (або творчий конкурс). Важливо, що вони НЕ мали надавати результати #ЗНО, український паспорт чи атестат. Водночас, якщо абітурієнт все ж мав результати ЗНО чи український атестат, він теж міг вступити через ОЦ за спрощеною схемою.

За консультацією до фахівців ОЦ «Крим-Україна» звернулося 847 осіб, до центрів «Донбас-Україна» – 3 тисяч 788.

Крім консультативної підтримки, вступникам з окупованих територій надавали допомогу адміністрації вишів.

Цьогоріч вступники, які зверталися до освітніх центрів, найчастіше мали проблеми з отриманням довідки внутрішньо переміщеної особи. Загалом же освітні центри сприяли у безоплатному наданні місця в гуртожитку – як дітям, так і їхнім батькам, що їх супроводжували. Вони також розповідали, як проходить процедура отримання громадянства, отримання інших документів тощо. Тож ми дуже вдячні працівникам центрів за їхню роботу, – підкреслила керівниця головного управління вищої освіти МОН Світлана Кретович.

Для залучення якомога більшої кількості вступників з окупованих територій до українських університетів, коледжів та закладів профосвіти щороку  проводиться широка інформаційна кампанія. Так, обов’язково працює гаряча телефонна лінія, організована Фондом «Відкрита політика» за підтримки МОН та UNICEF.

У цьому році під час вступної кампанії було прийнято рекордну кількість дзвінків зі Сходу. За півтора місяці на “гарячу лінію” було прийнято 1500 тис дзвінків, що втричі більше ніж торік. Найчастіше вступники задавали запитання стосовно спрощеної процедури вступу – таких питань було 70% від загальної кількості. Серед іншого цікавилися дистанційною освітою, поновленням дипломів та атестатів, – поділилася інформацією керівниця  ГО Фонд «Відкрита політика»» Ірина Жданова.


Ваш надійний помічник у підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання – “Тренажер ЗНО” від “Всеосвіти”. Це сучасний онлайн-сервіс, який допоможе не лише перевірити знання теоретичного матеріалу, але й виховати уважність, вдумливість, а також навчить правильно розподіляти свій час. Зручний функціонал надасть змогу самостійно регулювати темп проходження тестів та обирати необхідний формат підготовки. Після проходження тестів ви зможете проаналізувати свою успішність завядки автоматичній статистиці результатів.

На вас чекає приємний сюрприз! Оформлюйте передплату та отримуйте унікальні інформаційні флеш-картки у подарунок! Вони доступні також в онлайн-форматі, тож ви значно зекономите ваш час і зможете підготуватись до тестування будь-де! 

Тренуйтесь за посиланням: https://vseosvita.ua/zno

Джерело: МОН

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
3
міс.
0
6
дн.
2
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!