Вихователі відповідатимуть за дотримання дітьми карантинних обмежень, – МОЗ

У самому закладі лише від працівників вимагатимуть носити маски, без щитків і рукавичок. Діти ж будуть без масок.

З 25 травня українські заклади дошкільної освіти, за рішенням Уряду, розпочинають свою роботу. З огляду на це МОЗ видало рекомендації щодо вимог до протиепідемічних заходів у дитячих садках. Однак значна кількість освітян вважає ці рекомендації некоректними.

Під час пресбрифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що вимоги до протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти дійсно важко виконати.

Коли ми кажемо про протиепідемічні норми, яких слід дотримуватися, зокрема й у дитсадках, то ми, насамперед, говоримо для того, щоб людина не захворіла. Ми розуміємо, що інколи їх достатньо важко виконати. Але при дотриманні цих заходів ризик захворюваності дуже сильно знижується, – наголосив пан Степанов.

Він додав, що за дотриманням дітьми карантинних обмежень повинні слідкувати вихователі.

Є вихователь, який має слідкувати за дотриманням  правил. Звичайно, досить важко 3-х або 4-х річній дитині сказати: «Ти повинна виконати перше, друге, третє і четверте». І потім розраховувати на її свідомість, що вона це дійсно виконає. Для цього є вихователі, які повинні за цим слідкувати, – підкреслив очільник МОЗ.

Т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій в інтерв’ю порталу «Бабель» окреслила основні вимоги прийому до дитячих садочків. Передусім йдеться про температурний скринінг.

На вході до закладу дітям обов’язково будуть вимірювати температуру. Тих, у кого вона вища за 37,2, у садок не допустять. Упродовж дня вихованцям мірятимуть температуру кожні чотири години.

Крім того, у закладах дошкільної освіти впроваджуватимуть так зване «адаптивне харчування».

Це соціальна дистанція під час харчування. Обідні столи мають бути на безпечній відстані, а діти повинні сидіти за столами удвох по діагоналі.

У самому закладі лише від працівників вимагатимуть носити маски, без щитків і рукавичок. Щодо засобів дезінфекції, то їх повинні закупити органи місцевого самоврядування.

Я розмовляла з керівниками управлінь освіти – вони вже організовують закупівлі. Не виключаю, що батьків могли просити закуповувати засоби дезінфекції. Для великих закупівель за бюджетні гроші потрібно провести тендер. Це довше, – пояснила пані Мандзій.

Наразі невідомо, скільки дітей повернеться до садочків, тому МОН спільно з МОЗ орієнтуються на досвід Європи, де минулого тижня вже відкрили дитсадки. З мільйона вихованців у перший тиждень прийшло лише 34 тисячі дітей.

Ми будемо радити, щоб групи переукомплектували. Важливо, щоб діти з різних груп не контактували між собою. Щоб ті вихованці, які зазвичай ішли в «чергову групу» після шостої години вечора, були в цій групі вже з самого початку і не мігрували.

У червні нових вихованців заклади дошкільної освіти прийматимуть лише за умови, що будуть вільні місця.

Якщо одні діти вибувають, інші можуть бути зараховані. Якщо садок буде відкритий і у групі буде вільне місце – можна приходити й писати заяву, щоб дитину зарахували.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Ми не можемо гарантувати безпеку ні для дітей, ні для себе: педагоги дошкілля написали звернення до МОЗ та МОН

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Акція «Методичне літо»
Призовий фонд 50 000 грн!
Взяти участь

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
0
міс.
2
6
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!