і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о

Відзначаємо День Землі: цікаві ідеї та поради

Ідеї, які неодмінно сподобаються вашим дітям! Заплануйте у свій календарь святкування Дня Землі, бо це буде приголомшливо:)

Щорічно, 22 квітня, людство відзначає День Землі. 22 квітня у різних куточках країни небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні заходи, спрямовані на те, щоб суспільство ставилось усвідомлено до питань екології і охорони природи.

А чи святкують День Землі наші учні? Ми пропонуємо вам спробувати разом з дітьми відзначити цей день по-особливому, а що саме потрібно робити, ми підготували для вас ТОП-8 ідей, спрямованих на колективну роботу і формування екологічної свідомості учнів.

1. Запропонуйте допомогу працівникам школи

Порадьтесь із вчителями, чим саме ви можете допомогти працівникам вашого закладу? Скажімо, якщо у школі працює садівник, ви можете разом з ним підготувати ґрунт для розсади, підживити рослини, посадити кущі, дерева чи квіти.

Потурбуйтесь про чистоту території навколо школи. Запропонуйте допомогу прибиральникам і колективно очистіть шкільне подвір’я від бруду та сміття.


2. Почніть сортувати сміття

Вже ні для кого не секрет, що від правильного сортування сміття залежить майбутнє людства. Якщо у вашому закладі ще досі не стоять урни для cортування відходів, домовтесь з учителями і батьками, аби їх придбати, або зробити власними руками.

А далі потрібно домовитись з організацією вашого міста про збір відходів.


3. Декоруйте паперові пакети для покупок

За кілька днів до початку Дня Землі потрібно придбати в магазинах паперові пакети і роздати їх учням, щоб вони їх прикрасили тематичними малюнками. Потім ці пакети необхідно повернути назад у магазин і вони видаватимуться людям, які придбали товари.

Ймовірно, вони будуть у захваті від дитячої творчості. Якщо такий задум неможливо здійснити, то розмальовані пакети можна залишити собі або привітати когось із друзів.


4. Підпишіть екологічну петицію

Ознайомтесь з петиціями, на підтримку яких триває збір підписів. Слідкувати за електронними петиціями можна на цьому ресурсі: https://petition.kmu.gov.ua/kmu

Обирайте категорію та залишайте свій голос. 


5. Організуйте прибирання у певній місцевості

Якщо у місцевості, де ви проживаєте, є будь-яка водойма, організуйте прибирання її території. Якщо ви хочете очистити джерело або невелике озеро, зверніться з відповідним проханням у місцеві комунальні служби.

Можна заздалегідь розіслати оголошення і запросити містян прибрати парк або центральну вуличку.


6.  Створіть годівничку

Допомога пернатим друзям потрібна не лише взимку, але й влітку. Змайструйте з учнями кілька простих годівничок, які захищатимуть пташок від опадів.

Насипте пташинного корму і розвісьте годівнички недалеко від школи, у парку чи біля свого будинку.


7. Складіть список дій, які ви робитиме впродовж року

Навіщо складати такий список? Поговоріть зі своїми учнями, у який спосіб вони можуть охороняти природу і дбайливо до неї ставитись, З чого варто розпочинати?

Чи може кожен з учнів робити щось самостійно, без сторонньої допомоги? Контролюйте виконання завдань зі списку. Допомагайте і радьтесь один з одним. 


8. Відвідайте притулки для тварин

У День Землі можна відвідати притулок для тварин, принести їм їжі, погратися з ними, можливо допомогти працівникам притулку у догляді за котами і собачками. Як варіант, можна організувати екскурсію до місцевої ферми. 

Таке дозвілля принесе вам подвійне задоволення: задоволення від того, що ви зможете пообіймати тварин і зробили добру справу.


Ми сподіваємось, що ви проведете час весело й корисно! І пам’ятайте, якщо ми хочемо дихати чистим повітрям і через 10-15 років не страждати від серйозних екологічних наслідків, ми повинні думати за своє майбутнє вже сьогодні.

Ми будемо надзвичайно щасливі, якщо ви поділитесь світлинами святкування Дня Землі:) 

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти