Ви – лише з паперовими документами!

Хто з абітурієнтів не отримає можливості подавати документи в електронному форматі для участі у конкурсному відборі?

Нещодавно стартувала реєстрація електронних кабінетів цьогорічних абітурієнтів і переважна більшість вступників мають змогу подати свої електронні заяви через офіційний сайт Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Проте, згідно з умовами прийманя документів на вступ, є окремий перелік категорій абітурієнтів, які можуть подати заяви тільки у паперовій формі.


Розглянемо детальніше кому зі вступників необхідно буде відвідати усі основні локації власного «вступного квесту», аби розраховувати на конкурсний відбір до вишів України.

Паперовий формат заяви рекомендований (якщо вступники бажають скористатися своїми правами) для:

 • абітурієнтів, які хочуть скористатися правом на вступ за співбесідою, за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів та/або квотою-1, квотою-2, квотою для іноземців;
 • вступників, які бажають використати право на повторне безоплатне здобуття освіти за бюджетні кошти;
 • реалізації права на першочергове зарахування (в разі укладення абітурієнтом угоди про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу тощо);
 • вступників, які планують скористатися правом на нарахування додаткових балів призерам та переможцям чемпіонату Європи та чемпіонату Світу, переможцям чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту).
  Важливо! Це право надається лише абітурієнтам при вступі на навчання за спеціальностями 014 «Середня освіта (Фізична культура)» та 017 «Фізична культура і спорт».

У паперовій формі обов’язкове подання документів для абітурієнтів:

 • у документах якого наявні розбіжності у відомостях щодо вступника в ЄДЕБО (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, стать, громадянство тощо) і в документі про повну загальну середню освіту та у сертифікаті ЗНО.
  Важливо! Помилки (у свідоцтві/атестаті або сертифікаті) не вважаються розбіжностями, а потребують внесення виправлень у документ! Наприклад, є помилкою різне написання імені: Євген (у свідоцтві/атестаті) та Євгеній (у сертифікаті);
 • які планують подавати іноземний документ про освіту;
 • документи про здобуття повної загальної середньої освіти яких видано до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення
  Важливо! Якщо ваш документ про повну середню освіту має вигляд невеличкої книжки, отже його видано орієнтовно до 2000 року. Це свідчить про те, що вам необхідно надати документи у паперовому форматі;
 • які не змогли зареєструватися в електронному кабінеті або ж подати заяву в електронному форматі з інших причин.
  Важливо! неможливість реєстрації має бути підтверджена довідкою приймальної комісії закладу освіти.

Під час вступної кампанії у 2019 році працює сервіс підтримки абітурієнтів з питань роботи електронних кабінетів. Тож відповіді на свої запитання ви можете знайти:

 • за телефонами:
  (044) 290 18 13 | (095) 281 13 54 | (093) 342 38 63 | (067) 551 24 74
 • надіславши листа на електронну адресу:
  ez@inforesurs.gov.ua
 • у розділі «Питання-відповіді» на сайті ЄДЕБО:
  inforesurs.gov.ua/putannya-vidpovidi.html
 • запитавши експерта у Facebook Messenger:
  @inforesurs

Окрім сервісу, допомогу вступникам також надають на гарячих лініях Міністерства освіти і науки України. Телефонний сервіс відомства працює з понеділка до п’ятниці (з 9:00 до 18:00).

Зображення узято з офіційного сайту Міністерства освіти і науки України

Посилання на ресурс ЄДЕБО: https://ez.osvitavsim.org.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.