Вчителі ходять на роботу з температурою: керівниця департаменту освіти закликає не вдаватися до таких кроків

41733
23 листопада 2020 о 19:50
Керівниця департаменту освіти Одеси та освітній експерт у Києві закликають вчителів не йти на самопожертви.

Вчителі різними способами збивають температуру і йдуть на роботу, адже бояться, що не отримають гроші за лікарняний. Або ж йдуть до школи із симптомами грипу через те, що дуже відповідальні і не хочуть пропускати уроки, бо на заміну ставити – нікого. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написала директорка департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич.

Вона закликала вчителів не йти на такі самопожертви, адже лікарняні оплачуються в повному обсязі, а проведення уроків з підвищеною температурою – не вартують того.

Зараз наша професійна звичка хворіти на ногах грає дуже погану партію, – написала директорка.

Олена Буйневич пояснює, що лікарняний, в більшості, оплачується у розмірі 100% від окладу, а не 50.

Колеги, ви наражаєте на небезпеку найцінніше – своє і дитяче здоров'я. Ніякі уроки, при всьому моєму фанатичному ставленні, цього не вартують, – додала директорка департаменту освіти.

Яка ситуація з оплатою лікарняних в інших регіонах та яке ставлення вчителів до власного здоров'я журналістам «Всеосвіти» розповів експерт з проведення інституційного аудиту в закладах ЗЗСО в Києві Володимир Онацький.

Ми були свідками того, що хворі учні й хворі вчителі ставали джерелом інфекції для інших, тому навіть примушували колег йти на лікарняні, – зазначив експерт.

За його словами у вчителів дуже велике навантаження, бо окрім учительських годин, практично кожен залучається до роботи на групі продовженого дня, або до гурткової роботи. Але працювати хворим – це не вихід.

Одна колега телефонувала мені минулого тижні. Вона перебуває на лікарняному після операції. Десь почула, що лист непрацездатності оплачуються лише 50%, збиралася вийти на роботу. Я заспокоїв її, адже вона отримає всі кошти, які мала б отримати. Отже, людина заспокоїлась і відновлюється після операції. Хоча треба чесно сказати, що таке ставлення до педагогів не в усіх школах, – сказав Володимир Онацький.

Пан Володимир додав, що якщо вчитель пропрацював у школі 8 років і більше, а переважна кількість педагогів має саме такий стаж, то оплата лікарняного нараховується у розмірі 100% від середньої зарплати працівника.

Виключення становить випадок самоізоляції працівника при захворюванні на ковід, тоді оплата лікарняного – 50%.

Нагадаємо, раніше ми писали про роз'яснення освітнього омбудсмена, як саме оплачується праця педагогів на самоізоляції через COVID-19 та які є нюанси.


Вас також може зацікавити: Вчитель на дистанційці під час самоізоляції отримуватиме повну зарплату за наявності наказу директора школи, – освітній омбудсмен

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00