Вчитель на дистанційці під час самоізоляції отримуватиме повну зарплату за наявності наказу директора школи, – освітній омбудсмен

20973
23 листопада 2020 о 18:26
Директор школи самостійно ухвалює рішення про форми організації освітнього процесу у закладі освіти. 

Освітній омбудсмен порадив директорам освітніх закладів за домовленістю з працівниками видавати накази про організацію дистанційної роботи вчителя, який перебуває на самоізоляції. Про це він повідомив у «Сніданку з 1+1».

Рішення про те, що вчитель має отримувати 50 відсотків зарплати на самоізоляції – насправді, дуже некоректне. Бо вчитель – людина відповідальна і буде працювати на лікарняному, отримуючи лише половину зарплати. Стаття 60 Закону України про працю визначає форму організації робочого часу. Там йдеться і про дистанційну форму навчання, коли можна працювати за наказом керівника у дистанційному форматі, аби не наражати на небезпеку колег, – розповів освітній омбудсмен.

І нагадав, що директор школи в межах статті 23 Закону України про освіту, самостійно ухвалює рішення про форми організації освітнього процесу у закладі освіти. 

Також, раніше, освітній омбудсмен повідомляв, що частина керівників закладів освіти змушує вчителів здійснювати навчання учнів у дистанційному форматі під час самоізоляції, коли вчитель має листок тимчасової непрацездатності і, відповідно, не повинен працювати.

Тобто, педагогічним працівникам, які виявили свідомість, пішли на самоізоляцію, не приховуючи контакту з хворим і оформивши листок із тимчасової непрацездатності, та продовжують здійснювати свої посадові обов'язки – навчання дітей для забезпечення права кожного на освіту, виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності у розмірі 50%. Фактично, така практика позбавляє педагогічних працівників половини заробітної плати.

Це порушує права вчителів на отримання винагороди за виконану ними роботу, відповідно до встановлених норм праці, часу та посадових обов’язків у повному обсязі. Адже здійснення одночасної оплати лікарняного листа по самоізоляції та дистанційної роботи законодавством не передбачене.

Вас також може зацікавити: Термін «здобувач освіти» знецінює статус учнів та студентів, – освітній експерт

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00