Новини
2691
8 січня 2020 о 14:44

Важливі речі, яким діти вчаться у школі

Переваги класичного шкільного навчання над домашньою освітою.

Звісно школа надає базові знання і навички – вміння читати, писати, рахувати, розуміти, як влаштований навколишній світ і не тільки це. Безумовно! Однак усі ці знання можна отримати й поза школою, наприклад, здобуваючи освіту вдома (популярний зараз хоумскулінг).

Останнім часом прихильників хоумскулінгу стає все більше – дійсно індивідуальний підхід до навчання і відповідно до цього більш комфортний темп засвоєння матеріалу, індивідуальний графік, залучення найкращих педагогів, експериментування з новими методиками і сучасними засобами навчання та інше. А ще, якщо у батьків є така можливість, можна суміщати навчання і подорожі. 

Це все, звісно, так. Однак для опанування певних навичок, які є надважливими у дорослому житті, створює найкращі умови саме школа.

Школа створює умови для допущення і виправлення помилок 

Маленькі діти часто не бачать своїх помилок. Їм здається, що вони все роблять ідеально або, навпаки, страшенно переживають, що їм не вдається зробити все за шаблоном і дуже бояться знову помилитися та, наприклад, програти. Дорослі ж переважно вже вміють спокійно переживати свої помилки, аналізувати їх та йти далі. 

Школа ж виступає проміжною ланкою. Так, за не вивчений вірш чи погано написану контрольну можна отримати заслужену двійку, при цьому приходить досвід і розуміння, як у подальшому уникнути таких ситуацій. 

Окрім того, з часом кожен усвідомлює, що помилятися це нормально, ніхто одразу нічого не робить ідеально. А ось підвищувати власні результати старанністю і наполегливістю – новий виток досвіду і розуміння важливості помилок для розвитку особистості.

Школа вчить визначати межі своїх можливостей 

Школа взагалі допомагає багато чого зрозуміти про самого себе. Саме у школі кожен школяр отримує багато різної інформації та досвід різноманітних ситуацій, пов'язаних із навчанням і взаємодією з іншими людьми.

Хоча на перший погляд може здатися, що багато інформації зайвої, непотрібної і не цікавої, насправді ж це широкі можливості для того, щоб кожна дитина змогла для себе визначити, що з усього того, що пропонує школа, є для неї насправді найцікавішим і найціннішим.

До того ж, саме у школі діти отримують досвід різноманітних ситуацій, в яких вони випробовують себе. Наприклад.

  • Чи можу, не виконавши жодної домашки, не провалитися на контрольній?
  • Чи вдасться списати, схитрити за певних обставин і не бути спійманим на гарячому? 
  • Чи зможу, переглядаючи до 4 ранку фільми на телефоні, висидіти 7 уроків? 
  • Чи легко виступати перед аудиторією з підготовкою чи без неї? Та багато іншого!

А головне, школа допомагає зрозуміти, чи хоче підліток у подальшому здобувати вищу чи спеціальну освіту, за яким саме напрямком і в якій формі.

Школа вчить аналізувати критерії для успішного виконання завдання

Деякі спеціалісти пропонують відмінити стандарти освіти, критерії оцінювання і, власне, самі оцінки, вважаючи, що це обмежує творче мислення. Автор матеріалу не проти нестандартних відповідей, творчих поривів і виходу за межі буденності, однак дотримується трошки відмінних поглядів на це питання. Адже саме критерії дозволяють учням зрозуміти межу між вірним і помилковим, відрізняти стандартне від незвичайного, вже відоме від принципово нового, доречне від невідповідного.

Так, критерії не завжди об'єктивні, зокрема оцінки не завжди відображають дійсний рівень знань. Однак, якщо в майбутньому перед колишніми учнями буде поставлене завдання набрати бали в певному рейтингу, подати заявку на отримання гранту, пройти стандартизований відбір, то їм знадобиться вміння аналізувати критерії для того, щоб їм відповідати для досягнення більш вагомої мети.

Школа дає досвід зіткнення з неприйнятним

У школі діти потрапляють у такі умови, де вони змушені взаємодіяти з великою кількістю різноманітних людей – це і різні за темпераментом однокласники; діти старших чи молодших класів; вчителі, які є справедливі й упереджені, фанати свого предмету викладання і не дуже компетентні. 

Школа насправді дещо нагадує джунглі, в яких діють свої закони, тому потрібно навчитися пристосовуватись, відстоювати власну гідність, захищати слабших, вміти вчасно змовчати або навпаки аргументувати власну думку. 

І якщо, навчаючись в школі, у дітей поряд є класний керівник, а в конфлікт можуть втрутитись і батьки, то в дорослому житті з усім доведеться розбиратися самотужки. Школа готує кожного до суворої реальності життя, яке інколи несправедливе, але кожен своєї поведінкою і вчинками сам скеровує його подальші обставини.

 

Дізнайтесь також: навички, яким вчителі можуть повчитися у школярів

#класичне_навчання #домашня_освіта #школа #клас #урок 

 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.