Навички, яким вчителі можуть повчитися у школярів

7 умінь, якими учні володіють краще за свого ж учителя.

Учителі, окрім того, що вчать інших, увесь час вчаться самі – відвідують численні вебінари, онлайнконференції, проходять курси підвищення кваліфікації та інше. 

А от чи можуть педагоги чогось цікавого і корисного повчитися у своїх учнів? Безумовно, так! Ми дібрали кілька умінь, досвід яких вчителі мають перейняти у своїх же учнів! 

1. Від душі радіти дрібницям 

Перший сніг, новорічні вогники, смачнющі мандаринки чи солодощі, жарт друга, маленький сюрприз, дивовижний метелик, дванадцятка за контрольну чи просто сонячний морозний ранок – все це привід для гарного настрою. 

Зверніть увагу, школярі (особливо учні молодших класів) навіть без особливого приводу посміхаються і відчувають справжнє захоплення від найменших приємних дрібничок!

А як же бракує цього вміння дорослим! За повсякденною метушнею, роботою, думками про те, чи вистачить грошей до наступної зарплатні та інше, ми, дорослі, часто не помічаємо, скільки всього дивовижного є навколо нас і сприймаємо це як належне. Але ж із дрібниць і складається все наше життя. Зрештою, саме від того, на чому ми сфокусовані – хорошому чи найгіршому, і залежить, з яких моментів складається життя кожного з нас.  

2. Мріяти і будувати грандіозні плани

Пам'ятаєте себе у дитинстві: «Коли я виросту, то обов'язково...». І сучасні школярі такі ж самі! Вони не бояться мріяти, фантазувати і будувати грандіозні плани на майбутнє.

Більшість дорослих втратили юнацький максималізм, перестали мріяти і нерідко зневірились у своїй здатності досягнути чогось більшого, ніж вони мають. Прагнете змін у своєму житті? Якщо людина чогось справді сильно хоче, то їй це точно під силу!

3. Бути добрим і чуйним

Зверніть увагу, наскільки дитяче сердце гостро реагує на несправедливість і горе. Діти готові пригорнути кожну безхатню кішку, згодувати без залишку увесь обід вуличному цуценяті, самовіддано виходжувати маленьке пташеня, що випало з гнізда та інше. 

Поступово дорослішаючи, кожен з нас стає трошки «товстошкірим», усвідомлюючи, що всіх не нагодуєш і не обігрієш. Усіх – звісно, а поодинці – цілком реально.

Адже це не важко: усміхнутися перехожому, не висловлювати негативні думки колезі, коли вона розповідає про щось важливе для неї; не ставити двійку в журнал, коли учень не виконав домашку і щиро підбадьорити того, хто зневірився у власних силах!

4. Абстрагуватися від ситуацій, які вам не під силу змінити

Як підлітки реагують на неприємні події, які для них є не надто важливими? Інколи, звісно, переживають. Однак досить часто можна почути універсальну пораду, яку вони дають одне одному в подібні моменти: «Та забий ти на це!».

Уміння «забивати» на певні ситуації часто дозволяє зекономити купу життєвої енергії. Буває, що потрапивши під «гарячу» руку директорові, після грубості у транспорті чи спілкування з неадекватними батьками, хоча ситуація давно минула, але ми продовжуємо вести діалог уже подумки: я їй це відповіла, а вона мені це, а я їй ось це – і так півночі!.. 

Тож, якщо ситуація вже трапилась і, головне, на неї жодним чином не можна вплинути, то краще абстрагуватися і не витрачати дарма власні нерви на переживання!

5. Подружитися з технікою і сучасними технологіями 

Опанувати новий онлайн-інструмент, встановити антивірус, скачати неймовірно захопливу книгу, створити акаунт на сайті  – все це під силу практично кожному школяреві.

Розбиратися у сучасних технологіях і бути на «ти» з комп'ютером – це необхідність для кожного сучасного вчителя. Завдяки цим вмінням ви відкриєте для себе безмежний простір для нових ідей та професійного вдосконалення!

Якщо ж ви поки не надто впевнений користувач, зверніться за порадою до учнів. Просити про таку допомогу педагогу не соромно. А учні опанують мистецтво терпіння при навчанні іншого. Ось така подвійна користь.

6. Розбиратися у тенденціях

Хто переміг в останньому чемпіонаті світу з «Dota 2», хто виконавець хіта «Папа хоче тусу», про що співає південно-корейський гурт BTS, який сюжет стрічки «Заборонений» та інше. Знаючи чим цікавляться ваші учні, вам буде простіше їх зрозуміти.

7. Бути винахідливими і мислити креативно

На які тільки хитрощі не йдуть школярі, щоб викрутитися, коли на усному опитуванні чи під час контрольної роботи не знають відповідей на запитання вчителя! Вони вигадують несподівані способи списування, підказують один одному спеціально розробленою системою жестів, користуються спеціальними програмами на смартфонах, вигадують шпаргалки із секретами та інше. 

Хитрість – звісна річ, не завжди добре, однак  нам, дорослим, варто не забувати, що крім стандартного способу розв'язання будь-якого завдання чи проблемної ситуації, завжди є десятки альтернативних.


Читайте також: 

Як навчитися ставити правильні запитання: 5 ігрових вправ для тренінгу з учня

Як навчити школярів бути вдячними і цінувати те, що вони мають 

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті.

Акція «Методичне літо»
Призовий фонд 50 000 грн!
Взяти участь

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
0
міс.
1
7
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!