Новини
3363
9 лютого 14:57

В Україні стартує пілотний проєкт реформи НУШ для 5-9 класів

Крім того, розглядають варіант запровадження старшої профільної школи.

В Україні у 2021 році стартує пілотний проєкт реформи Нової української школи на рівні базової середньої освіти (5-9 класи). Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій #Шкарлет на форумі «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями».

Нагадаємо, що у вересні минулого року затвердили державний стандарт базової середньої освіти. На його основі розроблено Типову освітню програму для 5-9 класів та розпочато розробку модельних навчальних програм.

Ключовим завданням 2021 року є продовження реформи «Нової української школи». В цьому році ми починаємо пілотування реформи #НУШ на наступному рівні – базової середньої освіти, – зазначив Сергій Шкарлет.

Крім того, в Україні розглядають варіант запровадження старшої профільної школи. Учень чи батьки зможуть обрати низку предметів, на яких буде основне навантаження.

Особливо у старшій школі варто передбачити такі речі, які б давали можливість, наприклад, учню сконцентруватись, умовно кажучи, не на всіх 18 предметах, а обирати окремо 8-9, які будуть на оцінку, а інші – залік/незалік, – зазначив Міністр освіти.

Він додав, що головна мета існування такої школи – це суттєве розвантаження дитини й створення 8-9 профільних предметів за вибором учнів або батьків.

Відповідний законопроєкт вже підписали 50 депутатів з різних фракцій, його планують зареєструвати в парламенті.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Більше повноважень засновникам шкіл та впровадження педагогічної інтернатури: Сергій Шкарлет про плани на 2021 рік

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.