Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Новини
2155
1 червня 2020 о 17:59
pdf Роздрукувати

В Україні презентували чат-бот «Кіберпес» проти кібербулінгу

У МОН розповіли про нового чат-бота, який допоможе дітям й дорослим дізнатись про те, як діяти у випадку #кібербулінгу.

#Міністерство цифрової трансформації у співпраці з #ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот «Кіберпес». У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у випадку кібербулінгу. 

Минулого року ми ввели в законодавство поняття булінгу, зокрема і цькування дітей в інтернеті. Наступним кроком має стати національна система виявлення та встановлення відповідальності за кібербулінг. Під час карантину діти проводять багато часу в мережі, тож зараз вони особливо потребують зручного і швидкого механізму реагування на кібербулінг, – прокоментувала запуск чат-боту державна експертка Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН Оксана Савицька.

Чат-бот у Telegram і Viber допоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.

У чат-боті «Кіберпес» можна знайти інформацію про те:

  • що таке «кібербулінг» та як він проявляється;

  • як визначити контент, що містить кібербулінг;

  • що робити, якщо вас кібербулять;

  • як видалити матеріали, що містять кібербулінг;

  • як попередити кібербулінг;

  • як не бути кібербулером.

За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережами. Близько 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще майже 50% – 4 та більше годин. 

Представниця ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер зазначає, що в Україні близько 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. 

Кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok та Snapchat є основними соціальними платформами для цькування, – додає вона. 

Довідково. ЮНІСЕФ визначає #кібербулінг як цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах та мобільних телефонах, зокрема через: 

  • поширення брехні або розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;

  • повідомлення або погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

Нагадуємо, на «Всеосвіті» є чудовий онлайн-курс «Протидія шкільному насильству», розроблений зірковою спікеркою вебінарів і психологинею Оленою Черниш та соціальною педагогинею Вікторією Мельничук. Курс ознайомить з основними маркерами виявлення ситуації шкільного насильства й алгоритмом дій педагогічних працівників.

Після закінчення курсу видається електронний сертифікат, який може бути зарахований у підвищення кваліфікації!

А також радимо переглянути корисний вебінар на тему «Булінг в освітньому середовищі: як розпізнати та як діяти». Його провела Інна Маніленко, методистка відділу управління закладами освіти Комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів», старша викладачка кафедри педагогіки, психології та менеджменту освіти.

Вебінар: https://vseosvita.ua/webinar/buling-v-osvitnomu-seredovisi-ak-rozpiznati-ta-ak-diati-127.html

Читайте також:

Онлайн-булінг: що робити вчителю, якщо його цькують під час дистанційного навчання

Джерело: МОН

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.