Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Новини
17959
11 листопада 2021 о 14:12
pdf Роздрукувати

Уповноважена ВР з прав людини закликала переглянути рішення про переведення шкіл на дистанційку

Станом на 11 листопада у «червоній» зоні перебувають 17 регіонів України.

Заклади освіти в Україні повинні переводити у дистанційний режим роботи лише за умови, якщо вакцинація вчителів та працівників знаходиться не на достатньому рівні, а серед учнів зростає кількість захворювань на COVID-19.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написала Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, Урядом запроваджено обмеження, що посилюються залежно від встановленого рівня протиепідемічних заходів. Одним із таких обмежувальних заходів є переведення закладів освіти на дистанційну форму роботи. Проте ці обмеження повинні застосовуватись при недотриманні рівня вакцинації вчителів та зростання рівня захворюваності учнів.

Згідно з даними Міністерства освіти і науки, наразі за дистанційною формою навчання працює 7,3 тисячі шкіл – 51 % від загальної кількості. Водночас вакцинація освітян в Україні відбувається доволі швидкими темпами: станом на 8 листопада майже 93% працівників отримали одну дозу вакцинації, а 76,2 % – дві дози.

А рівень захворюваності дітей, за інформацією #МОЗ, не перевищує 8% із загальної кількості осіб, які інфікувалися COVID -19.

Здійснений мною моніторинг засвідчує, що, незважаючи на дотримання усіх регламентованих обмежень і протиепідемічних заходів у закладах освіти, зокрема й відсоткового показника вакцинації, органи місцевої влади та органи місцевого самоврядування, а також безпосередньо заклади освіти самостійно ухвалюють рішення щодо додаткових канікул чи дистанційного навчання, – зазначила Денісова.

Вона додала, що існує низка чинників, які порушують право дітей на здобуття якісної освіти у режимі, коли освітній процес відбувається онлайн:

  • відсутність належних умов для організації дистанційного навчання вдома;

  • труднощі з одночасним доступом учнів до технічних засобів, у родинах, де виховуються кілька дітей шкільного віку;

  • різний підхід вчителів до викладання навчального матеріалу;

  • низька якість Інтернет-зв’язку;

  • відсутність належного контролю батьків за навчанням дітей тощо.

Для подолання пандемії коронавірусу #ВООЗ рекомендує не закривати школи, а дотримуватися протиепідемічних заходів у закладах освіти.

У зв’язку із зазначеним, для забезпечення права дітей на здобуття якісної освіти звернулася до Міністра охорони здоров’я України та Міністра освіти і науки України щодо перегляду позиції стосовно переведення закладів освіти на дистанційну форму, зокрема, виключення їх із переліку установ, які підлягають закриттю, при запровадженні рівнів протиепідемічних заходів, – наголосила Денісова.

Нагадаємо, що станом на 11 листопада у «червоній» зоні перебувають 17 регіонів України.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Скільки освітян в Україні повністю вакциновані від COVID-19

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.