і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

Українські освітяни діаспори створили власну професійну спілку

Спілка Українських Освітян Діаспори об'єднає українських учителів світу та сприятиме розробці стратегічних завдань розвитку української освіти за кордоном.

Спілка Українських Освітян Діаспори – це об’єднання вчителів та директорів українських шкіл Італії, Португалії, Норвегії, Великобританії, Тунісу, Греції та Об’єднаних Арабських Еміратів. Спілка була заснована зовсім нещодавно - 30 червня 2018 року, але її утворення ознаменувало початок нового життя української шкільної  освіти за кордоном, адже об’єднання та плідна співпраця вчителів – це безумовна запорука успіху.

Ідея створення української міжнародної профспілки освітян виникла після гучних дебатів у соціальних мережах. Представники української діаспори, які мають відношення до освіти, зійшлися на думці, що в Україні та світі наразі немає єдиної установи чи організації, яка б опікувалася їхніми проблемами.

Спілка Українських Освітян Діаспори (The Union of Ukrainian Educators Abroad) стане сполучною ланкою, яка не тільки поєднає українських учителів для професійного спілкування, обміну досвідом та розробки стратегічних завдань розвитку української освіти за кордоном, але й буде представляти та захищати їхні інтереси у найвищих владних коридорах Києва, – повідомляє Укрінформ з посиланням на Facebook-сторінку спілки.

Учасники спілки прагнуть нагадати, що навчання дітей української мови та історії за кордоном давно не є приватною справою родин емігрантів, а справою державного значення. Виховання і навчання діаспорян є неймовірно важливим фактором гуманітарного і політичного впливу України в світі, оскільки саме ці учні будуть лобіювати інтереси України в країнах свого проживання та стануть провідними представниками української культури на всіх континентах.

Серед засновників організації представники найрізноманітніших освітніх професій та напрямків: вчителі початкових класів, викладачі української мови, учителі-предметники, психологи, філологи, редактори, маркетологи.

Ми неймовірно пишаємось такими ініціативними освітянами, які навіть на відстані сотень кілометрів лишаються відданими українському слову та опікуються навчанням українських діаспорян. Такі педагоги дарують ціле море натхнення, віру в щасливе майбутнє та доводять: українська освіта не знає кордонів!

Українська школа в ОАЕ.

 

Українська школа “Еллісів" в Норвегії.

 

Українська школа “Трембіта” в Греції.

 

Українська  школа " Зернятко" в Тунісі.

 

Українська школа “Пролісок” в Італії.

 

Українська школа “Оберіг” в Португалії.

Посилання на Спілку Українських Освітян Діаспори у Facebook: https://www.facebook.com/UnionofUkrainianEducatorsAbroad/

Фотоматеріали взяті зі сторінок Українська школа "Пролісок" м.Нола, Українська школа у Монреалі, Українська школа «Еллісів» в Осло, Українська школа в ОАЕ, Українська суботня школа "Оберіг" Португалія Ешторіл, Українська суботня школа " Зернятко" у Facebook.

Інформацію взято з сайту Укрінформ: https://www.ukrinform.ua/

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь