Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Розробка навчально-методичних матеріалів: алгоритм дій
»
Взяти участь Всі події

Українські діти у ЄС мають іти до школи країни перебування

Українські учні, які лишаться в країні ЄС, повинні поступити до школи у цій країні.

Європейські правила передбачають, що українські діти з родин, які отримали тимчасовий захист у ЄС, мають із початком навчального року йти до школи у тій країні, де оселилися.

Про це в інтерв’ю «ЄвроПравді» розповіла єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоганссон.

На запитання про те, чи мають українські школярі у ЄС вибір між дистанційним навчанням у власній українській школі та навчанням у тій країні, де оселилися, єврокомісарка відповіла, що йти до школи — обов’язково.

Діти мають ходити до школи. Це дуже важливо. Я вважаю це нашим обов’язком — зробити для них життя нормальним, наскільки це можливо. Школа — це саме те. Там діти мають зустрічатися з однокласниками, мають гратися, бути соціалізованими і вони мають вчитися. Це — інвестиція у майбутнє дитини. Тому ті українці, хто вирішать лишатися в країні ЄС, повинні поступити до школи у цій країні. Або ж є інший варіант — вам треба повертатися додому в Україну і йти до школи в Україні, — пояснила єврокомісарка.

Вона зазначила, що хоча для багатьох країн це виклик, проблеми поступово вирішуються, а перші українські діти почали ходити до школи вже з кінця попереднього навчального року.

Зараз ми бачимо, що є люди, які перебувають у невизначеності, чекають, що буде далі. Влітку ще можливо чекати і вирішувати. Але коли шкільний рік розпочнеться — дітям треба буде йти до школи, резюмувала єврокомісарка.

Нагадаємо, у столичних закладах освіти триває опитування батьків школярів щодо прийнятної форми навчання у новому навчальному році.

Попередні дані опитування батьків школярів свідчать про те, що майже 70% обирають очну форму навчання для своїх дітей із 1 вересня.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.