Україна бере участь в PISA

У цьому році Україна вперше візьме участь у проекті PISA, метою якого є з’ясувати наскільки учні здатні застосовувати здобуті у школі знання та навички у реальному житті.

Учасниками дослідження стануть учні, що навчаються у 7 класі та вище, яким виповнилось 15 років (середньостатистична вікова межа учнів, які закінчують основну школу в школах країн-учасниць проекту).

Дослідження PISA відбувається за трьома основними напрямками:

  • читання та інтерпретація інформації, з великою кількістю якої діти будуть контактувати щодня. Приклад завдання:

  • математика та вміння використати свої знання для вирішення життєвих перипетій чи проблем. Приклад завдань з цієї дисципліни:

  • природничі науки для розв’язання життєвих проблем, пов’язаних із науковими ситуаціями. Приклад завдань:

РISA також займається збором інформації про освітні заклади, у яких навчаються учні, залучені до дослідження. Це дозволяє проаналізувати результати тестування та сформулювати головні фактори впливу:
⁃ рівень і якість викладання;
⁃ навчання та організація шкіл;
⁃ кваліфікація вчителів;
⁃ ефективно організовані навчальні плани;
⁃ час на навчання та навчальні можливості як у стінах освітнього закладу, так і поза його межами;
⁃ лідерство та шкільне управління;
⁃ залучення батьків до участі у шкільному житті;
⁃ загальні цінності школи;
⁃ взаємодія та взаємна підтримка у навчальних закладах.

Висновки дослідження допоможуть зрозуміти на якому саме рівні знаходяться знання та навички учнів України. Окрім того, стане чітко зрозуміло, які переваги та недоліки є в нашій освітній системі. Але найголовніше – тестування продемонструє готовність 15-річних громадян нашої країни до дорослого повноцінного життя в сучасному суспільстві, в якому практичні навички та знання набагато важливіші, ніж оцінки, що майорять у табелі.

Посилання на Global Teacher Prize Ukraine: https://globalteacherprize.org.ua

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.