Новини
31720
4 листопада 2020 о 13:26

У МОЗ радять батькам не підписувати документи про відповідальність за розповсюдження COVID-19

Максим Степанов наголосив, що пропонований директорами шкіл документ не передбачений жодним нормативним актом.

Батьки не зобов'язані підписувати жодних документів від адміністрації навчального закладу про те, що заклад освіти не несе відповідальності за розповсюдження COVID-19, який може бути занесено в заклад людиною з безсимптомним перебігом хвороби. Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Днями в мережі з'явилася інформація, що батьків школярів адміністрація закладів освіти змушує підписувати документи щодо відповідальності за розповсюдження COVID-19, – пояснив Максим Степанов.

За його словами зміст документу такий:

Інформаційна згода про те, що батьки свідомо розуміють, що заклад освіти не несе відповідальність за розповсюдження COVID-19, який може бути занесено в заклад людиною з безсимптомним перебігом хвороби.

Міністр охорони здоров'я наголосив, що такий документ не передбачений жодним нормативним актом.

Це така собі самодіяльність деяких керівників закладів освіти або інших осіб. Навіщо вони це роблять – мені невідомо. Ніхто не може змусити батьків підписувати такий документ, – сказав Степанов.

Він нагадав, що раніше у МОЗ та МОН були розроблені рекомендації про проведення освітнього процесу в умовах пандемії.

З основного в рекомендаціях: засновник закладу освіти відповідає за те, щоб у медичному пункті існували антисептики, безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту, – підсумував міністр.

Також Максим Степанов наголосив, що у школах має бути різний початок і закінчення занять для різних класів та груп. Перерви також мають бути в різні часові проміжки.


Вас також може зацікавити: Одягнути маску – це смерть: учителька відмовилась носити засоби захисту навіть після штрафу у розмірі 17 000 грн

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!