Новини
99659
25 серпня 2020 о 12:39

Офіційно: МОЗ оновило протиепідемічні правила до 1 вересня - що змінилося в документі

В яких випадках вчителі мають носити захисні щитки та кому до школи можна без масок?

Сьогодні з’явилися нові правила щодо організації навчального процесу в закладах освіти. Їз озвучив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу 25 серпня.

Вже за тиждень розпочинається перше вересня, тому всі хвилюються, яким чином буде відбуватися навчання і як дотримуватися тих протиепідемічних правил, які встановлені у школі. Ми скрупульозно відпрацьовували ці правила з Міністерством освіти та міжнародними експертами, оновили рекомендації та внесли зміни до протиепідемічних заходів, – зазначив Максим Степанов.

Так, за його словами, відтепер до основних правил додаються наступні:

 • в регіонах, що відносяться до помаранчевого рівня епідеміологічної небезпеки, педагогам в процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки;

 • для учнів 1-4 класів пересування у закладах освіти буде дозволятися без використання маски та распіратора;

 • вчителі, які працюють в жовті або зелені зоні, повинні просто дотримуватися відповідної дистанції;

 • допуск вчителів на роботу відбуватиметься тільки після проведення відповідної термометрії;

 • у випадку підтвердження випадку коронавірусної хвороби когось із учнів, весь клас повинен піти на самоізоляцію та провести заходи, передбачені галузевими стандартами МОЗ;

 • дозатори та антисептики повинні знаходитися у закладі тільки на вході, в подальшому рекомендується ретельно мити руки після кожного уроку.

Інші заходи в документі залишаються ті ж самі, зокрема:

 • відповідальність за виконання тимчасових рекомендацій покладається на засновника та керівника закладу освіти;

 • керівник або медичний персонал закладу мають забезпечити щоденний контроль за виконанням тимчасових рекомендацій. А також проводити роз’яснювальну роботу з персоналом та здобувачами освіти про індивідуальні захисти безпеки. Розробляти алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної із захворюванням на COVID;

 • допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту – респіратора або захисної маски;

 • працівники з ознаками респіраторного захворювання та температурою 37 градусів не допускатимуться до робочого місця;

 • усі працівники будуть забезпечені засобами індивідуального захисту із розрахунку одна захисна маска на три робочі години.

З повним переліком протиепідеміологічних правил можна ознайомитися у оновленому документі, який вже з'явився на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Всі правила є на сайті МОЗ. Єдине прохання - дотримуватися тих правил, які ми встановлюємо заради здоров'я наших громадян. Якщо ви не знаєте, як виконати ті чи інші протиепідемічні правила, звертайтеся до Міносвіти чи Мінохорони здоров'я, ми в повному обсязі надамо інформацію, - підсумував Максим Степанов.

Вас також може зацікавити: Офіційно: МОЗ затвердило постанову про навчання з 1 вересня

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!