Новини
15542
3 листопада 2020 о 17:08

Одягнути маску – це смерть: учителька відмовилась носити засоби захисту навіть після штрафу у розмірі 17 000 грн

Порушниця своєї вини не визнає і збирається оскаржити несправедливе рішення суду.

Учителька з української мови та літератури, яку міський суд оштрафував на 17 000 грн за відмову носити маску в закладі освіти, вважає цю суму захмарною й подаватиме апеляцію. Однак перебувати в захисній масці або щитку не збирається, бо їй забороняє релігія: 

Я християнка віри Євангельської й слово Господнє мені категорично забороняє носити маску, оскільки Він створив мене за образом та подобою своєю. Ми з відкритим обличчям, як у дзеркалі, дивимось на Господа. Тому я відмовляюсь носити ці маски й для мене її вдягти – це смерть.

За словами адвокатки Людмили Суржук, відмова про носіння маски через релігію не може бути ваговим доказом, аби виграти суд.

Як зауважила вчителька, через її позицію в ліцеї чинять на неї тиск. Усі професійні якості та досягнення в роботі нівелюють лише через відмову одягати маску.

Вчинок Жанни Тєтєнєвої, вчительки з 20-річним досвідом роботи колеги не підтримують, і неодноразово просили її дотримуватись карантинних обмежень: 

Колеги висловлювалися щодо цієї ситуації на педагогічній раді, робили їй зауваження, але вчителька лишається зі своєю думкою, – зазначила заступниця директора Вараського ліцею №1 Ніла Пашко.

В Управлінні освіти міста Вараш кажуть, що педагогиня працюватиме в ліцеї й надалі, але вона повинна дотримуватися норм закону. 

Читайте також:

Коронавірус – не ганебна хвороба, її нерозумно і небезпечно приховувати, - директорка Департаменту освіти

Джерело: Рівне-1

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!