Маріуполь

У Маріуполі хочуть закрити єдиний на Донеччині заклад для дітей з порушенням зору

Частину дітей планують перевести в школу, а малюків – до дитячого садка.

У дошкільному закладі-школі №71 міста Маріуполя навчаються діти з порушенням зору. Тут вони не лише здобувають знання, але й покращують зір за допомогою спеціального апаратного обладнання. У кожній групі мінімальна кількість дітей, аби педагоги могли приділити їм максимальну увагу. Батьки радіють, що в місті працює подібний заклад повного дня, в якому їхня дітвора почуває себе у безпеці. Та щастя малечі і їхніх батьків може невдовзі закінчитися, адже заклад планують закрити. Про це йдеться в аудиторському висновку за 2019 рік:

Закриття комунального закладу компенсуючого типу «Дошкільний навчальний заклад-школа№71 Маріупольської міської ради Донецької області» та переведення континенту його вихованців дошкільного відділення до комунального дошкільного навчального закладу  «Ясла-садок №164 «Капітошка» Маріупольської міської ради Донецької області»; учнів 1-4 класів до комунального закладу «Загальноосвітня школа I-III ступенів №36».

Без будь-яких письмових документів наш заклад має працювати до кінця 2020 року, що і пообіцяли чиновники, – зазначив Олександр Левша, член батьківського комітету. 

Та перш, ніж заклад закриють, Департамент освіти поставив перед батьками ряд вимог:

Необхідно провести рекламну кампанію закладу, адже наповнюваність груп маленька (але насправді, це не так). По-друге, батькам потрібно створити буцімто благодійний фонд і залучати до нього спонсорів, щоб проводити ремонт приміщень, – додає Олександр. – У міському бюджеті Маріуполя коштів на це немає.

Як і немає звіту заробітних плат працівників, який батьки запрошували кілька разів: 

Згідно з фінансовим звітом 2018 року на наш мініатюрний заклад було витрачено 7 млн грн бюджетних коштів. 4,7 млн – на зарплатню вчителям та обслуговуючому персоналу. Як стало відомо батькам, у закладі фактично працює 49 працівників, однак на неодноразові вимоги батьків надати інформацію, хто саме працює, директорка закладу відмовила, спираючись на конфіденційність.

Як уже зазначалось в аудиторському звіті, частина дітей відвідуватиме школу, яка знаходиться на відстані 1-1,5 км. Цей заклад не підходить учням з порушенням зору, адже там не створені для них спеціальні умови.

А як вони проходитимуть лікування? Апарати будуть знаходитися у дитячому садочку. Вихователям необхідно щодня долати 600 метрів, щоб відвести дітей на обов’язкові процедури, і після – повертатись назад до школи, – розповідає Олександр Левша.

Офтальмологи радять проводити лікування для невеликих груп дітей, бо якщо їх буде більше, медсестра не встигатиме приділяти кожному з них достатню увагу. Усі заняття для вихованців закладу №71 створюються з урахуванням їхнього зорового навантаження. А ще діти забезпечені безкоштовним харчуванням і медоглядом.

Якщо заклад усе-таки закриють, без підтримки лишаться 150 учнів. Керівниця Департаменту освіти Тетяна Братчикова запевнила, що школа працюватиме до кінця 2020 року, але жодних письмових підтверджень немає. 

Батьки і небайдужі мешканці міста публікують дописи на підтримку юних школярів і сподіваються, що заклад не закриється. 

Читайте також: 

«Крик душі»: 13-річний школяр написав листа Президенту України

Залишитися в живих: чому малокомплектна школа на Волині бореться проти закриття

Титульне фото fb-сторінка Ірини Горкун

#закриття_школи #освіта #вчителі 

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
3
міс.
0
7
дн.
1
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!