Новини
14253
19 серпня 2019 о 22:15

Три ідеї для вчителя щодо оформлення класу

Створіть у класі творчу та доброзичливу атмосферу. Для цього можна постаратися самому або залучити учнів!

Наближається перше вересня. Кожен вчитель ретельно готується до зустрічі із своїми учнями. Це означає, що він не тільки підготував нові методики викладання, підібрав цікаві вправи та задачі для розв'язання, розумні книжки для читання. Окрім нового змісту навчання, до якого прагнуть сучасні вчителі, треба обов'язково потурбуватися про оформлення класної кімнати, подумати, у якій обстановці діти будуть знаходитися кожного дня, що їх буде оточувати, чим наповнити простір, що такого запропонувати малечі, аби у дітей світилися очі від захоплення та виникало бажання знати і вміти все на світі. Пропонуємо вам кілька ідей, які допоможуть вам створити у класі справжню творчу атмосферу та затишок, який, напевне, сприятиме кращому навчанню ваших школяриків.  

 Лінійка-нагадувач із датами  днів народження всіх учнів у класі 
Такий витвір, на нашу думку, повинен бути у кожному класі. Кожній дитині приємно, коли однокласники. вчитель або вчителька привітають її з днем народження. Для класного керівника також важливо пам'ятати ці дати. Тому що традиція вітати один одного швидко здружить усіх учнів.  Тож зробіть таку лінійку та розташуйте її на видному місці. Якщо у вас мало часу, попросіть виготовити її когось із старших учнів або батьків. 

 

Складного нічого тут немає. Ми покажемо кілька варіантів оформлення лінійки-нагадувача.

 • Основу нагадувача можна зробити з картону або дощечки.
 • Напишіть на основі назви місяців. 
 • Знизу навпроти кожного місяця до зворотного боку основи приклейте стрічки або шкіряні смужки. На них напишіть числа, до яких прикріпіть папірці (це можуть бути кружечки, прямокутники тошо  зробіть, як вам підказує фантазія) з іменами дітей. 
 • Зверху до лінійки прикріпіть міцну стрічку, за яку підвісьте нагадувач там, де його буде помітно всім. Тепер всі зможуть вчасно привітати один одного.

Наступні дві ідеї можна здійснити на уроках разом із дітьми. Витвори, які ви отримаєте. залиште у класі: вони прикрашатимуть приміщення протягом всього навчального року та радуватимуть вас і діток. 

  Букет із фотографіями учнів   
Дуже корисна поробка, особливо для вчителя першого класу або середнього, старшого класу, де його призначено класним керівником, Вона допоможе швидше познайомитися з учнями.

 • Попросіть кожного школяра принести свою невеличку фотографію.
 • Підготуйте кольоровий папір. Зарані скрутіть тоненькі трубочки-стеблинки квітів з паперу.
 • Принесіть маленьке відерце, чашку, стакан або невеличку вазу для квітів. 
 • Намалюйте форму заготовки з паперу у формі квіточки. Якщо діти малі, можна зробити заготовки заздалегідь та роздати їх учням на уроці. Для кожної квітки знадобиться дві заготовки, які треба буде склеїти між собою. 
 • На одну заготовку наклейте фотографію. На другій можна написати і'мя учня та його основні якості, риси характеру. 
 • Стеблинки приклейте до заготовок, розмістивши їх між двома заготовками квіток. 
 • Букет з паперових квітів з фотографіями поставте у відерце або вазу та залишіть на своєму робочому столі.

 Квітка-олівець  

Так можна оформити олівець або ручку. “Квіточок” можна зробити кілька, поставити в класі та запропонувати малечі користуватися, адже такою “квіткою” писати або малювати цікавіше, ніж звичайним канцелярським приладдям. 

 •  Прикріпіть штучну або зроблену власноруч паперову квітку до кінця олівця або ручки. Використовуйте ізоляційну стрічку, скотч або декоративну смужку. 
 • Намотайте стрічку на олівець або ручку, акуратно закріпіть кінець стрічки. “Квітка” готова!

Фото взяті з сайтів: http://svoimi-rykami.com.ua, а також https://www.pinterest.com/

Посилання на сайт “Вироби своїми руками”: http://svoimi-rykami.com.ua

Вас також може зацікавити:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Сподобався матеріал!?