+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о

ТОП-8 настільних ігор для навчання та розваг

Корисне навчання може бути не лише за підручником, але й за цікавою грою.

Усім відомо, що найкраще вчитися – граючи! Починаючи з підготовки до школи, дітям розповідають про хитрощі нескладних обчислень. При цьому вчителі погоджуються, що подача матеріалу в ігровій формі найбільш ефективна, і настільні ігри – яскраве тому підтвердження. Пропонуємо вашій увазі ТОП-8 настільних ігор, які у незвичайний спосіб допоможуть цікаво провести урок та ефективно засвоїти вивчений матеріал. 


 Настільна гра “Доббл” 

Незвичайна гра у металевій коробочці цікава тим, що картки у ній круглої форми. На кожній картці намальовано кілька зображень, підібраних у такий спосіб, щоб вони збігались з малюнками на інших картках. Саме їх потрібно знайти швидше за своїх суперників.

Яка користь: розвиває уважність і швидкість реакції, вчить швидко перевіряти великий обсяг зорової інформації. 


 Настільна гра “Scrabble” 

У кожного учасника є набір літер, які утворюють слова на ігровому полі. Чим довше слово і більше спеціальних клітинок воно займає, тим більше балів отримає гравець у фіналі. При цьому інші учасники активно заважають своєму супернику, підставляючи свої фішки. 

Яка користь: допомагає поповнити словниковий запас, розширити кругозір (якщо паралельно пояснювати значення слів) і, звичайно, покращує пам'ять.

Можна використовувати на уроках української мови. 


 Настільна гра “Уява” 

У колоді є багато карток, до яких потрібно придумати асоціацію. Але асоціація має бути такою, щоб інші гравці не одразу здогадались, що це саме ваша картка. Складність полягає у тому, що на картках зображені незвичні сюжети або дивні предмети. Чудова гра, яка розвиває фантазію і допомагає засвоїти художні засоби літератури.

Яка користь: розвиває уяву та фантазію.

Можна використовувати на уроках української літератури при вивченні теми “гіпербола” чи “метафора” тощо. 


 Настільна гра “7 на 9” 

На кожній картці великим шрифтом написане основне число і дрібним – додаткове. Його потрібно додати до основного або відняти від нього, поклавши зверху карту з отриманим результатом. Завдання – ні разу не помилитися і швидше за всіх позбутися своїх цифр.

Як показує практика, діти, які грають у цю гру, швидко вчаться додавати і віднімати, а потім без проблем обігруюьб дорослих і не відчувають жодних труднощів з прикладами в школі. 

Яка користь: розвиває математичні здібності, усний рахунок, швидкість мислення.

Можна використовувати на уроках математики. 


 Настільна гра “Alias” 

На картках написані слова і крилаті вирази – їх потрібно пояснити команді, використовуючи синоніми або визначення і не вживаючи однокореневих слів. Важливо зробити це якомога швидше, щоб заробити максимум балів. У цій грі є 400 карток, на яких 3 200 слів і словосполучень для розгадування. 

Для тих, хто вивчає англійську мову – це чудовий і веселий спосіб вивчити нові слова і почати розмовляти англійською. 

Яка користь: розиваває комунікативні навичкидопомагає розширити словниковий запас та впливає на практикування англійської мови. Можна використовувати на уроках англійської та української мови. 


 Настільна гра “Еволюція” 

 На картках намальовані тварини і вказані їхні властивості, які вони могли б мати: хижаки, симбіоз, мімікрія тощо. Учасники намагаються нагодувати тварин, наділити їх новими властивостями і заховати від еволюції.

Виживає тільки той, хто пристосувався до нових умов існування, здобув їжу і встиг втекти від голодного хижака. Ця гра може стати незвичайним способом для проведення уроку біології у старшій школі. 

Яка користь: розвиває пам'ять (допомагає запам'ятати поняття на тему еволюції), а також логіку – без неї неможливо заздалегідь прорахувати свої ходи і зберегти тваринок.

Можна використовувати на уроках біології. 


 Настільна гра “Нефаріус” 

Учені посперечалися, хто з них найвинахідливий і влаштували змагання. Тепер вони шпигують один за одним, заробляють гроші для своїх експериментів, проводять дослідження і збирають прототипи. Чим більше у гравця дійсно хороших винаходів, тим більше у нього балів. Якщо ви наберете 20 балів – то однозначно переможете! 

Яка користь: допомагає розширити словниковий запас, розвиває логіку та уяву.

Можна використовувати на уроках математики, інформатики або хімії. 


 Настільна гра «Story Cubes» 

Суть гри полягає в тому, щоб скласти власну історію за словами-підказками.

У грі немає залежності від мови, тому фантазуйте, придумуйте власні історії і оформлюйте їх у свої книги, практикуючи при цьому і навички письма. 

Яка користь: допомагає розвивати усне мовлення, навчає налагоджувати контакт з іншими гравцями, розвиває вміння домовлятися і вести діалог.


 Настільна гра “Експромт” (англ.Speech) 

Кишенькова настільна гра, в якій гравці будуть вигадувати, уявляти, сперечатися, доводити і нескінченно веселитися!

У маленькій коробочці, яка поміститься в будь-яку кишеню, ви знайдете 60 двосторонніх карток з абстрактними зображеннями.

Більше для гри вам нічого не знадобиться, втім, не забудьте про гарний настрій:) Правилами передбачено відразу 4 варіанти гри. 

Яка користь: практикування навичок письма. 


Вас також може зацікавити: 

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Переглянути запис
2 академічні години