і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Акція
Вебінарний безліміт
Заощаджуйте понад 5000грн

Замовляйте усі свідоцтва за вебінари (понад 90 вебінарів)

з 12 липня
до 25 липня
199грн
з 26 липня
до 15 серпня
299грн
з 16 серпня
до 31 серпня
399грн
Замовляйте «Вебінарний Безліміт» та отримуйте
місяць необмеженого доступу до 90 вебінарів

ТОП-5 експериментів з водою для дошкільнят та початкової школи

Цікаві експерименти з водою та олією для юних дослідників.

Наукові експерименти – це завжди захоплива і корисна практика для дітей будь-якого віку. Навіть найпростіші з них можуть бути захопливішими, ніж цікаві трюки. До того ж дитяча спрага до різноманітних експериментів просто безмежна. Тож, щоб не стримувати дитячу цікавість пропонуємо вам зайняти їх цікавими експериментами, які не забирають багато часу та не потребують додаткових фінансових затрат.


 Кольорові бульбашки 

Для цього експерименту вам потрібно:

 • Дитяча або рослинна олія;
 • Харчові барвники або рідкі акварелі;
 • Піпетки звичайні або скляні;
 • Склянка з водою. 

 

Інструкція: 

У склянку з водою додайте кілька крапель харчового барвника або рідкої акварелі. Перемішайте їх, щоб суміш об’єдналась.  Заповність склянку олією наполовину, а піпетку опустіть на дно. З її допомогою наберіть воду та опускайте її назад. Насолоджуйтесь процесом! Під час цього експерименту діти дізнаються, чому масло і вода не змішуються одне з одним. Для школярів початкових класів ви можете пояснити, що молекули олії притягуються лише до молекул олії, а молекули води – до молекул води. Чому олія не розчиняється у воді? Тому що вода і олія мають різну кількість молекул, тобто щільність цих речовин різна.


 Кремова хмаринка 

Для експерименту вам потрібно:

 • Велика баночка;
 • Крем для гоління (не гелевий);
 • Харчовий барвник або акварелі;
 • Піпетки.

 

Завантажте форми для запису спостережень, в яких діти відповідатимуть на запитання (https://vseosvita.ua/library/forma-dla-zapisu-sposterezen-za-eksperimentom-108198.html): 

Інструкція:

У маленькій чашці змішайте харчовий барвник з невеликою кількістю води. Наповніть банку водою приблизно більше половини і додайте гель для гоління.

Склянки і баночку розташуйте одне біля одного. Піпетки покладіть у склянку з кольоровою водою. Попросіть дітей за допомогою піпетки набрати кілька крапель кольорової води і виплеснути її на поверхню «хмаринки» із гелю для гоління. Зробіть ті самі дії кілька разів і спостерігайте, що відбувається під гелевою хмаринкою. Кольорова вода почне просочуватись через гель для гоління до самого низу.


 Лампова лава 

Вашим дітям подобається досліджувати поєднання кольорової води з олією, та додавання секретного інгредієнта зробить цей процес ще захопливішим. 

Для експерименту вам потрібно: 

 • Рослинна олія;
 • Вода;

 

 • Харчовий барвник – основні кольори або неонові;
 • Таблетки «Алка-Зельтцер»  або подібні до неї. 

Інструкція: 

До склянки з водою додайте кольорових барвників. Чим яскравіший барвник, тим кращим буде результат. Таблетки потрібно розділити на 2 або 3 частини. Покладіть їх до склянки або контейнера.

Наповніть склянку з кольоровим барвником на ¾ рослинною олією. Потім налийте кольорової води, і почекайте поки рідина не підніметься приблизно на 30 мл. Таблетка реагує з водою, утворюючи бульбашки вуглекислого газу. Бульбашки прикріплюються до крапель кольорової води і піднімають їх до верхньої частини скла. Насолоджуйтесь:)


 Палітра квітів 

Для цього експерименту вам потрібно:

 

 

Інструкція:

Для початку потрібно відрізати стебло квітів, щоб вони поміщались у склянки з водою.

Додайте 10-15 крапель харчового барвника до склянки з водою і перемішайте. Гвоздики помістіть у кожну склянку з кольоровою водою. Стежте за тим, як квіти мають все насиченіший колір.

Якщо квіти не увібрали в себе колір, то потрібно підрізати стебельця. До однієї склянки можна додати кілька кольорів харчового барвника. Як це відбувається? Вода проходить по стеблу до пелюсток. Саме через капілярну дію рослини здатні підтягувати воду.


 Океан у пляшці 

Один із самих простих наукових занять для дошкільників – “оживити” океан у пляшці. 

Для експерименту вам знадобиться:

 • Вода;
 • Рослинна олія;
 • Синій харчовий барвник;

 

 • Велика пляшка;
 • Воронка. 

Інструкція: 

Заповніть бляшку водою 1/3 частину. Додайте кілька крапель харчового барвника. Попросіть дитину потрусити пляшку, щоб барвник розчинився. У пляшку з водою додайте олії і щільно її закрийте. Нахиляйте пляшку догори дном і дивіться, як океан починає оживати. Якщо пляшку потрусити ще більше, то починають з’являтися бульбашки.


Нагадаємо, нещодавно “Всеосвіта” публікувала експерименти для дітей, що допоможуть дослідити сили природи. 

Світлини взяті взяті з сайту Fun learning for kids

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти