Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Використання електронних освітніх інструментів у процесі інтерактивного навчання: дошка Jamboard
»
Взяти участь Всі події
Новини
140
19 листопада 2019 о 18:10
pdf Роздрукувати

Сонячні панелі у школі і велодоріжки в Києві: як учні захищали проєкти

20 шкіл-учасниць Києва презентували соціальні проєкти англійською мовою. Чого потребують мешканці районів і школярі столиці?

Приблизно рік тому у Києві стартував англомовний проєкт «You and Me» - «Я з тобою», ініційований педагогами Спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземних мов №274. 

Його мета: підтримати юних пацієнтів у лікарнях, які не можуть відвідувати школу; дати молоді можливість проявити себе з різних сторін; проявити відповідальність, креативність, налагодити комунікацію з однолітками, отримати знання і досвід. 

Під час першого етапу учні разом з учителями відвідували дітей у лікарнях і проводили для них уроки з майстер-класами англійською мовою. 

Другий етап «Модель Київської Міської Ради шкільного рівня» був не менш насичений і цікавий. Кожна школа сформувала команду із 3 учнів і 1 учителя. Їхнє завдання полягало у тому, що кожній команді необхідно було розробити соціальний проєкт з розвитку свого району. Проєкти були презентовані англійською мовою вчора, у приміщені Дарницької районної державної адміністрації.

Роботи учасників оцінювало компетентне журі у складі: Лесі Литвиненко, головної редакторки «Всеосвіти», Вікторії Щур, керівниці ГО «Здорове людство», Каміли Пономарьової, учительки іноземної мови, Олесі Шелест, помічниці-консультантки депутата В. В. Гончарова.  

Перед початком захисту проєктів навколо панувала доброзичлива атмосфера. Поки учні морально налаштовувались відстоювати власні роботи, всі інші мали змогу відвідати виставку робіт, присвячену гербам районів Києва. Ці шедеври створювались під час першого етапу, і тепер вони займають чільне місце в адміністрації.

Особливий подарунок герб Дарницького району міста Києва, створений гімназією «Київська Русь», дістався у подарунок державній районній адміністрації. Слова вдячності виразив Петро Захарченко, заступник голови Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації.

Познайомимось з проєктами школярів детальніше:

  • Гімназія «Київська Русь»

Учні презентували проєкт із розвитку велоінфраструктури Києва. Поява велосипедних доріжок і муніципальних прокатів дозволить зменшити потік наземного транспорту і скоротити час перебування в заторах.

  • Учнівське самоврядування СШ №329 «Логос»

Команда представила проєкт із створення багатоповерхового паркінгу. Створення паркомісць для жителів районів вплине на скорочення незаконно припаркованих автомобілів на проїзних частинах та в пішохідних зонах.

  • Заклад загальної середньої освіти Міжнародна школа I-III ступенів «Меридіан»

Школярі запропонували проєкт із облаштування дитячих майданчиків ігровими елементами для дітей з інвалідністю. Кожна дитина повинна почувати себе щасливою та мати можливість гуляти і спілкуватись із своїми однолітками. Дитячі майданчики такого типу дозволять діткам бавитись і зближуватись один з одним.

  • Школа №274

Учнів цього закладу освіти турбує стан довкілля, тож вони розповіли про забруднення, сортування і переробку сміття в Україні. Кожен з нас може організовувати спеціальні дні для прибирання сміття в парку чи на клумбах. У такий спосіб можна закликати інших до подібних дій. 

  • Школа №162

Команда запропонувала проєкт «Вплив музикотерапії та кольоротерапії в процесі реабілітації учасників АТО (ООС)». Такі методи позитивно впливають на самопочуття хворих. 95% опитаних підтвердили, що почуваються краще.

  • Медична гімназія №33

Майбутні лікарі коледжу Києва запропонували цікавий стартап – MSE – створення мобільного навчального класу для учнів старших класів з метою подальшого визначення вибору професії та отримання рекомендацій в медичній сфері.

  • Гімназія №267

Учасники проєкту помітили, що учні під час перерв багато часу користуються телефонами. Опитування показало, що діти бажають рухових ігор. З цією метою було запропоновано обладнати в закладі зону активного відпочинку з інтерактивною підлогою і настільними іграми.

  • Школа №211

Учні цього закладу освіти презентували відразу два проєкти. Перший – ввести «караоке» англійською в кафе та ресторанах. Це стимулюватиме дітей вивчати іноземну мову краще.

Другий проєкт – встановлення сонячних батарей у школі. Лави або столи з сонячними панелями спонукатимуть підлітків проводити час на свіжому повітрі, а також це можливість підзарядити пристрій.

  • СЗШ №62

У цій школі навчається 1008 учнів. У закладі створені необхідні умови для фізичного розвитку школярів, але для рухової активності не вистачає дитячого простору. Облаштування ігрового майданчика забезпечило б дозвілля для такої кількості учнів.

Оскільки школа знаходиться у густонаселеному мікрорайоні, до дитячого майданчика приходитимуть батьки з дітьми у будь-який час.

Час швидко спливав і членам журі необхідно було визначити переможця. Цей вибір було зробити нелегко, адже проєкти всіх учасників мають право на життя.

Отож, за підсумками другого етапу проєкту «You and Me» переможцем стала команда з Міжнародної школи «Меридіан» і їхній проєкт з обладнання дитячих майданчиків ігровими елементами для дітей з інвалідністю.

Переможці

Щасливчики отримали статуетку і яскраву нагороду. А ще школярі разом з учителькою відпочиватимуть у мальовничих Карпатах. Ми за них щиро радіємо і бажаємо розвивати власний проєкт й надалі.

Не лишились без уваги й інші учасники конкурсу. Вони також були нагороджені статуетками та яскравими подяками. Члени журі подякували учням за участь і побажали їм нових творчих злетів.


Дякуємо організаторам за втілення дитячих мрій у реальність. Ми були раді долучитися до всіх заходів у рамках проєкту і оцінювати роботи школярів. Сподіваємось, що життя в Києві стане комфортнішим і безпечнішим.

А всім учасників бажаємо не опускати руки і добиватися своїх цілей, бо двері відчиняються тим, хто стукає.

Фотозвіт: https://www.facebook.com/vseosvita/posts/2699750693416604?

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.