! В а ж л и в о

Скажіть «Ні» командному тону в спілкуванні з підлітками

Спокійний голос краще сприймається дітьми ніж підвищений командний тон.

Дуже часто у спілкуванні з дітьми ми воліємо не витрачати час на зайві пояснення та на розмірену спокійну розмову. Натомість ми відразу командуємо: «Йди і зроби те, що я сказала!», «Я питаю ще раз: що трапилось?», «Не хочу нічого чути! Ти виконуєш те, що потрібно – і зараз же!». Знайомі фрази? Для дорослих вони здаються цілком виправданими, адже в них більше досвіду і, відповідно, права так розмовляти зі своїми «малюками».

Але чи помічали ви таку тенденцію: чим голосніше і безкомпромісніше ваш тон, тим більше опору ви отримуєте у відповідь?

Вчені британського Університету Кардіффа дослідили реакцію респондентів у віці 14-15 років на одні й ті ж самі вказівки та прохання, висловлені різним тоном голосу.

Що з’ясувалося?

Дорослі, зокрема, мами, які переконували підлітків за допомогою «теплого» тону та інтонації, в якій відчувалася підтримка і заклик до співпраці, отримали кращі результати. Гірші показники виявилися у тих мам, які намагалися чинити тиск на підлітків.  

В рамках дослідження детально вивчалася реакція понад тисячі підлітків на традиційні для такого віку прохання, наприклад, виконати домашню роботу, прибратися, зібратись до школи тощо.

Якщо на спокійний, врівноважений голос діти реагували позитивно і у більшості випадків слухняно робили необхідну справу, то командний тон породжував спротив, агресію і, як наслідок, розмова перетворювалася на суперечку.

Нейтральний тон викликав загалом нейтральну реакцію, а от «теплі» інтонації виявилися найуспішнішим способом досягти бажаного.

Одна із авторок дослідження Нетта Вайнштейн зазначила, що батькам важливо пам'ятати про таку особливість сприйняття їхніх прохань:

Часто батьки просто забувають про це – через стрес або втому. Але це важливо для міцних стосунків у родині.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Підлітковий сленг: як не стати старомодним для своїх учнів (+словник)

11 мотивуючих фраз для школяра

Відмовляти чи погоджуватись: як виховати відповідальну особистість 

Долучайтесь до перегляду вебінару від “Всеосвіти” Проблеми дисципліни в освітному середовищі, який ознайомить вас з основними причинами виникнення проблем дисципліни в дитячо-учнівському середовищі. Спікерка Олена Черниш розповість, як побудувати ефективні взаємостосунки педагога з дітьми, підлітками та учнівською молоддю.

Вебінар відбудеться 29 жовтня о 18:00.

Сертифікат вебінара може бути зарахований вам як підвищення кваліфікації. 

Долучитися до вебінару: https://vseosvita.ua/webinar/problemi-disciplini-v-osvitnomu-seredovisi-108.html

Хочете доступно доносити інформацію до учнів та переконливо пояснювати їм ті чи інші речі? Вебінар від “Всеосвіти” Переконування і навіювання в освітньому процесі навчить вас розрізняти основні впливи на особистість та вдало їх використовувати. Спікер Сергій Терно познайомить слухачів з феноменами “Ефект Пігмаліона” та “Ефект Пігмаліона догори дриґом”. 

Сертифікат вебінара може бути зарахований вам як підвищення кваліфікації. 

Долучитися до вебінару: https://vseosvita.ua/webinar/perekonuvanna-i-naviuvanna-v-osvitnomu-procesi-93.html

Цікавий вебінар від “Всеосвіти” Як допомогти підлітку обрати професію? пояснить вам основні складові успішної професійної орієнтації та допоможе правильно профконсультувати дітей. Спікерка Наталія Євсейчик ознайомить з типовими помилками при виборі професії та навчить визначати майбутню професію учнів за формулою. 

 Сертифікат вебінара може бути зарахований вам як підвищення кваліфікації. 

Долучитися до вебінару: https://vseosvita.ua/webinar/ak-dopomogti-pidlitku-obrati-profesiu-75.html

Актуальний курс від “Всеосвіти” Стратегії профілактики та вчасного реагування на прояви суїцидальної поведінки неповнолітніх ознайомить вас з основними поняттями суїцидальної поведінки, її причинами та ефективними превентивними методами. Спікерки Вікторія Мельничук та Олена Черниш розкажуть про те, як покращити психологічний клімат в учнівському середовищі. 

Сертифікат/Свідоцтво курсу може бути зараховане вам як підвищення кваліфікації. 

Пройти курс: https://vseosvita.ua/course/stratehii-profilaktyky-ta-vchasnoho-reahuvannia-na-proiavy-suitsydalnoi-povedinky-nepovnolitnikh-17.html


Джерело: ВВС Україна

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Олімпіада «Всеосвіта Осінь – 2019»