Кожен дорослий знає, як складно виходити на роботу після відпустки. Так хочеться знову повернутися на пляж, а не працювати, як тато Карло, з ранку до ночі. Приблизно те ж саме відчувають і школярі, коли після довгих літніх канікул доводиться знову збиратися і йти в школу. Найважче, звичайно, доводиться першокласникам, адже для них навчання повністю змінює звичний спосіб життя. Але і більш старшим школярам на початку навчального року часом буває несолодко.
Фахівці відзначають, що багато дітей після канікул стикаються з так званим синдромом першого вересня. Суть його в тому, що в День знань дитина радісно біжить до школи, щоб зустрітися з друзями після довгої розлуки. Але, як тільки свято закінчується і починається серйозне навчання, раптово на школяра обрушується втома, його важко підняти з ліжка, а всі розмови зводяться до одного: навіщо мені ця школа.
Щоб зменшити емоційну напругу, яку викликає наближення нового навчального року та полегшити перші місяці навчання, необхідно вчасно налаштуватись. Адже для батьків – школа – не менший стрес, ніж для учнів.
Перше, що необхідно зробити – відновити режим
Один з найбільших шкільних стресів – це ранні підйоми. Навіть дитина-жайворонок без особливої радості встає о сьомій ранку, щоб відправитися на заняття. А після літа, коли режим дня вашого школяра непомітно зсувається і розмивається аж до повної відсутності, це особливо складно. Що робити? Час підйому безпосередньо залежить від того, о котрій дитина лягає спати. Кожен день зміщуйте час укладання на 10-15 хвилин, поки не прийдете до оптимальних 21-22 годин. Вставати за будильником не обов'язково, поступово дитина і сама почне прокидатися раніше.
По друге – згадати про відповідальність
Дітям складно зрозуміти, що таке слово «треба». Це ми, дорослі, звикли до того, що працювати потрібно незалежно від того, є у тебе настрій і бажання чи ні. Тому маленькій людині потрібно виробити звичку до праці.
Що робити? Виділіть дитині обов'язки по дому, які будуть закріплені лише за нею: поливати квіти, мити посуд після сніданку, годувати хом'яка. Терпляче нагадуйте йому про те, що він повинен зробити, але ніколи не робіть це за нього. Вже через кілька днів він і сам, без нагадувань буде робити все, про що ви його попросили, і необхідність працювати не викличе у нього відторгнення або образи.
Третє – повторюємо пройдене
Навіть найсуворіші батьки за літо розслабляються. Швидше за все, дитина читала книги зі списку літератури на літо, вчила таблицю множення. Що ще робити? У серпні до цих корисних занять варто додати:
І четверте – найулюбленіше та найдорожче – збираємо портфель
Напевно ви вже перейнялися покупкою шкільної форми, спортивного костюма на фізкультуру і закупівлею канцелярського приладдя, щоб не робити це в останні, метушливі дні. А що ж дитина? Що робити? Залучайте дитину до вибору шкільних речей. Навіть, якщо у вашому класі централізовано закуповують зошити, вибрати новий пенал, ручки, гарні олівці і блокноти для чернеток дитина може сама. Радьтеся зі своїм учнем при покупці шкільної форми або нового ранця. Нехай дитина відчує самостійність і дізнається, що готуватися до нового навчального року – це приємно.
А усе це можна придбати не виходячи з дому. «Всеосвіта» запустила єдиний в Україні онлайн-ярмарок: https://vseosvita.ua/fair. Тут ви можете придбати необхідні навчальні матеріали для уроків, а також шкільне приладдя для дітей.
Педіатри радять починати готувати дитину до школи за три тижні до початку нового навчального року – саме стільки часу потрібно, щоб організм підлаштувався до потрібного графіку. Тож початок серпня – влучний час.
Бажаємо вам та вашим дітям натхнення, гарного настрою, цікавої та легкої підготовки!
Нагадаємо, ТОП-5 оригінальних ідей, як відсвяткувати Перший дзвоник.
Авторка: Любава Кулинич
Будь ласка, оцініть новину!