Новини
3987
12 серпня 2019 об 11:09

Синдром першого вересня: як налаштувати дитину на шкільний ритм

Як правильно підготувати дитину до повернення в школу, де взяти жагу до знань, та що робити, щоб уникнути стресу? Ділимось порадами.

Кожен дорослий знає, як складно виходити на роботу після відпустки. Так хочеться знову повернутися на пляж, а не працювати, як тато Карло, з ранку до ночі. Приблизно те ж саме відчувають і школярі, коли після довгих літніх канікул доводиться знову збиратися і йти в школу. Найважче, звичайно, доводиться першокласникам, адже для них навчання повністю змінює звичний спосіб життя. Але і більш старшим школярам на початку навчального року часом буває несолодко.

Фахівці відзначають, що багато дітей після канікул стикаються з так званим синдромом першого вересня. Суть його в тому, що в День знань дитина радісно біжить до школи, щоб зустрітися з друзями після довгої розлуки. Але, як тільки свято закінчується і починається серйозне навчання, раптово на школяра обрушується втома, його важко підняти з ліжка, а всі розмови зводяться до одного: навіщо мені ця школа.

Щоб зменшити емоційну напругу, яку викликає наближення нового навчального року та полегшити перші місяці навчання, необхідно вчасно налаштуватись. Адже для батьків – школа – не менший стрес, ніж для учнів.

Перше, що необхідно зробити – відновити режим

Один з найбільших шкільних стресів – це ранні підйоми. Навіть дитина-жайворонок без особливої ​​радості встає о сьомій ранку, щоб відправитися на заняття. А після літа, коли режим дня вашого школяра непомітно зсувається і розмивається аж до повної відсутності, це особливо складно. Що робити? Час підйому безпосередньо залежить від того, о котрій дитина лягає спати. Кожен день зміщуйте час укладання на 10-15 хвилин, поки не прийдете до оптимальних 21-22 годин. Вставати за будильником не обов'язково, поступово дитина і сама почне прокидатися раніше.

По друге – згадати про відповідальність

Дітям складно зрозуміти, що таке слово «треба». Це ми, дорослі, звикли до того, що працювати потрібно незалежно від того, є у тебе настрій і бажання чи ні. Тому маленькій людині потрібно виробити звичку до праці.

Що робити? Виділіть дитині обов'язки по дому, які будуть закріплені лише за нею: поливати квіти, мити посуд після сніданку, годувати хом'яка. Терпляче нагадуйте йому про те, що він повинен зробити, але ніколи не робіть це за нього. Вже через кілька днів він і сам, без нагадувань буде робити все, про що ви його попросили, і необхідність працювати не викличе у нього відторгнення або образи.

Третє – повторюємо пройдене

Навіть найсуворіші батьки за літо розслабляються. Швидше за все, дитина читала книги зі списку літератури на літо, вчила таблицю множення. Що ще робити? У серпні до цих корисних занять варто додати:

  • писання - можна писати листи друзям або робити вправи з української мови. Навряд чи, маючи гаджети, дитина брала у руки ручку;
  • математику – цей предмет за літо забувається, тому одне-два завдання в день, плюс сторінка математичного тренажера підуть тільки на користь;
  • англійську –  запропонуйте дитині почитати комікси в оригіналі і подивитися улюблений мультфільм без перекладу.

І четверте – найулюбленіше та найдорожче – збираємо портфель

Напевно ви вже перейнялися покупкою шкільної форми, спортивного костюма на фізкультуру і закупівлею канцелярського приладдя, щоб не робити це в останні, метушливі дні. А що ж дитина? Що робити? Залучайте дитину до вибору шкільних речей. Навіть, якщо у вашому класі централізовано закуповують зошити, вибрати новий пенал, ручки, гарні олівці і блокноти для чернеток дитина може сама. Радьтеся зі своїм учнем при покупці шкільної форми або нового ранця. Нехай дитина відчує самостійність і дізнається, що готуватися до нового навчального року – це приємно.

А усе це можна придбати не виходячи з дому. «Всеосвіта» запустила єдиний в Україні онлайн-ярмарокhttps://vseosvita.ua/fair. Тут ви можете придбати необхідні навчальні матеріали для уроків, а також шкільне приладдя для дітей. 

Педіатри радять починати готувати дитину до школи за три тижні до початку нового навчального року – саме стільки часу потрібно, щоб організм підлаштувався до потрібного графіку. Тож початок серпня – влучний час.

Бажаємо вам та вашим дітям натхнення, гарного настрою, цікавої та легкої підготовки!


Нагадаємо, ТОП-5 оригінальних ідей, як відсвяткувати Перший дзвоник. 

Авторка: Любава Кулинич

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.