Новини
640
16 червня 14:35

Шкільний вчитель переміг на виборах президента в Перу

Педро Кастільо не має досвіду в політиці та працював учителем початкових класів.

У Перу на президентських виборах переміг шкільний вчитель, який набрав 50,1% голосів і випередив свою суперницю Кейко Фухіморі на 0,25%. Про це повідомляє «РБК».

Педро Кастільо не має досвіду в політиці та працював учителем початкових класів. Голоси електорату він завоював тим, що пообіцяв переписати конституцію і перерозподілити гірничодобувні багатства.

Розпочалися нові часи. Мільйони перуанців виступили на захист своєї гідності та справедливості. Дякую людям усього Перу, які завдяки своїй різноманітності та історичній силі наділили мене своєю довірою. Мій уряд буде зобов'язаний усім громадянам, – написав Кастільо у Twitter.

Педро Кастільо став відомим, як один з лідерів загальнонаціонального страйку вчителів 2017 року у Перу. Цілями страйку були підвищення зарплати та виплата заборгованостей, а також збільшення державних витрат на освіту.

Як зазначається у виданні «La Republica», у результаті страйку 24 серпня 2017 року вийшла постанова уряду, згідно з якою перуанські педагоги отримували ряд нових пільг та підвищення зарплат.

Наразі зарплата вчителя в Перу становить 2100$, зазначає Олена Северенчук, керівниця комунікаційного офісу Малої академії наук України на своїй сторінці у фейсбуці:

Чи було так завжди? Ні. Цього домоглися самі ж учителі на чолі з Педро. 2100$ – це вдвічі більше ніж отримує вчитель у сусідніх Венесуелі й Колумбії, у 4 рази більше ніж отримує вчитель в Аргентині, і в 5 разів більше ніж отримує вчитель в далекій від Перу, але близькій до Європи країні.

Новий президент Перу пообіцяв, що в разі перемоги буде жити на зарплату вчителя, пише «24 канал».

Фотоматеріали: ukrinform.ua

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Президент призначив нового радника-уповноваженого з прав дитини та дитячої реабілітації. Кадрові зміни торкнулись й інших посад

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.