Новини
106
24 травня 2019 о 14:30

«Сенсорні колби» або вибухові мішечки: наукові експерименти для дітей

Ми знаємо, як «приструнити» маленьких шибайголів. Запропонуйте їм три цікавих наукових експерименти і разом з ними насолоджуйтесь процесом.

Скоро літо, а це значить, що час для авантюрних пригод і шалених вчинків. Безкінечні прогулянки, довгий сон, подорожі, перегляд кінофільмів – звучить непогано, правда ж? Але літо – це, насамперед, ідеальна пора для того, щоб зробити експерименти чи провести різноманітні досліди. Пропонуємо вам три ідеї для наукових експериментів, які захоплять дитячу увагу та втамують їхню допитливість. 

 «Сенсорні колби»
 або горнятко спокою 

Досліджуйте особливість рослин і ґрунтів за допомогою «сенсорних колб», які легко зробити своїми руками.

Озирніться, над нами височіють квітучі дерева, а під ногами шелестить зелена трава. З настанням весни природа «одягнула» барвисті шати, тож тепер на вулиці хочеться проводити більше часу. Пропонуємо дітям «здатись в полон» природі і пізнати її краще за допомогою простих наукових проектів. Створіть «сенсорні колби» із частинкою природи всередині. Ми впевнені, що на шкільному подвір’ї або біля вашого дому є невеликий садок, чи дерева з квітниками. Усе, що вам потрібно – зібрати кілька зразків ґрунту і рослин для подальшого вивчення.

Розкажіть дітям про види дерев, кущів і квітів, які ростуть на подвір’ї або задньому дворі. Якщо ж у вашій місцевості є неподалік ліс – організуйте міні-похід і дослідіть різноманіття рослинності. Якщо ви маєте збільшувальне скло, то зможете просіяти ґрунт і роздивитись його структуру краще.

Як зробити «сенсорні колби»?

Для початку, познайомимось із тим, що це таке.

«Сенсорні колби» – це прозорі посудини із різноманітними маленькими деталями та рідинами з підвищеною густиною. Іноді їх називають «горнятком спокою», оскільки крихітні елементи чи блискітки, що линуть додолу зачаровують дітей і навіть дорослих.

Таке споглядання допомагає заспокоїти дихання та врегулювати свої емоції.

Необхідні матеріали:

  • Пластикова пляшка;
  • Обирайте пляшечки меншого розміру із міцними стінками;
  • Кілька видів зразків. 

Зберіть кілька листочків з дуба, ялинки, сосни, клену, липи тощо; кілька невеликих гіллячок з кущів та різного виду ґрунту. Розсортуйте зібрані матеріали, за необхідності, очистіть їх від бруду. Тепер візьміть «сенсорні колби» і до кожної з них покладіть по одному зразку. Ваші «горнатка спокою» готові! Підпишіть кожен зразок, аби не забути.

 Гірські породи та мінерали 
Одним із найпростіших наукових експериментів з дітьми є вивчення каменів і мінералів. А найкращий спосіб визначити твердість каменю – шкала Мооса (набір еталонних мінералів для визначення відносної твердості методом надряпування).

Найперше, що вам знадобиться – вапняк. Можливо, він є у вашій місцевості. Його можна знайти біля річок, озер, тобто, біля будь-якої водойми. Вапняк можна придбати в магазинах для саду.

Покладіть вапняк у не металеву посудину, залийте оцтом. Через хвилину ви маєте побачити бульбашки, що утворюються навколо вапняку. Вапняк – це осадова порода, що складається переважно з карбонату кальцію. У випадку, якщо ви не знали, осадові породи дуже прохолодні, тому що вони часто включають скам'янілості і можуть розповісти про навколишнє середовище Землі з часом. Осадові породи складаються з піску, раковин, гальки та ін.

Хімична реакція із вапняком і оцтом починає руйнувати породу до дрібних частинок піску, бруду і раковин, які є частиною його складу.

 Вибухові мішечки 
Діти будуть у захваті від кольорових мішечків, що зриваються під їхніми ногами.

Необхідні матеріали:

  • Пластикові пакетики;
  • Прищіпки;
  • Харчовий барвник;
  • 1/3 стакана оцту (у кожний пакетик) склянки;
  • 2 ст. ложки харчової соди (у кожний пакетик).

Налийте оцет до кожного пакетика і додайте харчовий барвник. Візьміть прищіпку і прикріпіть її по середині пакетика, щоб відділити суміш і пустий простір. Засипте цей простір содою і закрийте пакетик. Коли ви будете готові до веселощів, зніміть прищіпку і сода перемішається з оцтом. Споглядайте, як пакетики наповнюються газом і миттєво вибухають.


Вам також будуть цікаві такі експерименти: 

Підготовлено за матеріалами сайту We are Teachers 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.