і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Акція
Вебінарний безліміт
Заощаджуйте понад 5000грн

Замовляйте усі свідоцтва за вебінари (понад 90 вебінарів)

з 12 липня
до 25 липня
199грн
з 26 липня
до 15 серпня
299грн
з 16 серпня
до 31 серпня
399грн
Замовляйте «Вебінарний Безліміт» та отримуйте
місяць необмеженого доступу до 90 вебінарів

Квітник синонімів чи поради-крапельки: як створити з дітьми яскраві інформаційні стенди

ТОП-5 ідей створення креативних інформаційних дошок на різноманітну тематику для дошкільнят і учнів початкої школи.

Наближається кінець навчального року і дітвора, мабуть, уже з нетерпінням чекає літніх канікул. Сонечко щодень припікає сильніше, дерева вбираються в зелені шати і звісно ж в голові думки лише про відпочинок. Та до завершення навчального року залишилося близько місяця і відпочивати ще рано:) Як не дозволити малечі засумувати чи навпаки байдикувати, коли на носі літо – знають американські педагоги, які поділилися ідеями створення інформаційних стендів на різноманітну тематику. Ми впевнені, що такі стенди мають бути у кожному класі. 

 Оформлюємо спогади яскраво 

Ми впевнені, що за весь навчальний рік діти зможуть пригадати бодай кілька подій, які запам’ятались їм надовго. Це може бути захід, присвячений Міжнародному Дню світла, шкільний конкурс талантів, або навіть день, коли вчителька виділила досягнення дитини перед усім класом. Аби спогади не пішли у забуття, запропонуйте дітям зберегти їх у вигляді ілюстрацій.

Підготуйте ватман або цупкий папір формату А2, маленькі прищіпки, паперові футболки. Для декорування вам знадобиться кольоровий папір, клей, різні трафарети чи стрічки.

Кожному учню необхідно роздати по одній паперовій футболці (їх можна вирізати самостійно або знайти готові шаблони в інтернеті). Дитина пише улюблені спогади і доповнює їх малюнками. Коли всі впораються зі своїм завданням, зберіть спогади і розвісьте їх на дошці, яку діти оформлять так, як їм це подобається. Дошку спогадів можна прикріпити на стіну в класі і вона слугуватиме як елемент декору. Кожна дитина в класі зможе прочитати про спогади своїх друзів.

 Плануємо список справ на літо 

Що планують зробити діти у спекотну пору року? Хтось поїде відпочивати до дитячого табору, а хтось намагатиметься прочитати всі книжки чи ловитимете метеликів у дворі, і смачно поїдати полуницю. Чому б ні? У кожного свої бажання. Саме тому американські вчителі вирішили не відкладати у ящик таку важливу справу, як планування справ на літо, і зробили це з дітьми у доволі цікавий спосіб.

Вам потрібно роздрукувати паперові відеречка (якого розміру вони будуть, вирішують діти з вчителями). Однак ми радимо зробити їх (або намалювати) середнього розміру, аби до них можна було прикріпити список справ. Кожна дитина оформлює відеречко яскраво, аби воно вирізнялось з-поміж інших. На іншому клаптику паперу діти пишуть to-do list (анг. список справ) і прикріплюють його біля свого іменного відеречка на відповідній дошці в класі.

 Створюємо квітник синонімів 

Часто при написанні будь-якого твору, аби уникнути тавтології, потрібно використовувати синоніми. Щоб їх постійно не шукати в інтернеті чи порпатись в посібниках, можна зробити спеціальну дошку синонімів, яка стане для дітей справжнім помічником.

Для цього вам знадобиться кольоровий папір, ножиці, кольорові стікери, фломастери або маркери.

На кожному стікері необхідно написати ключове слово і підібрати до нього синоніми. З кольорового паперу виріжте коло – це серцевина квітки, стебло і листочки. Спочатку приклейте коло, а до нього прикріпіть стікери синонімів. Наприкінці приклейте стебло квітки і листочки. Зробіть кілька різнокольорових варіантів.

 Святкуємо завершення навчального року 

Створіть дошку святкування завершення навчального року із різноманітними цікавими завданнями. А що для цього треба? Усього кілька повітряних кульок.

Потрібно заздалегідь у кожну кульку покласти ім’я учня, заповнити її повітрям і прикріпити до стіни (або дошки). Учителю потрібно лопати одну кульку щодня і святкувати так, як запропонує учень, вказаний на папірці. Як варіант, кульки можна заповнити з готовими завданнями: провести урок на вулиці, влаштувати танцювальну вечірку, замовити піцу тощо.

 Створюємо поради-крапельки 

Наприкінці навчального року дітям доводиться писати чимало самостійних і контрольних робіт. Цей процес неабияк змушує понервуватись, адже від цього тестування залежить підсумкова оцінка.

Запропонуйте дітям написати поради, які допоможуть впоратися з хвилюванням під час будь-якого тестування. Поради можна записати на паперових крапельках і прикріпити їх на дошці.

Подивіться лишень, як креативно це вийшло в американських учителів.


Нагадаємо, “Всеосвіта” розробила «Банку з цікавинками»: розвивальну гру для дітей. 

Фотографії взяті з сайту We are Teachers

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти